aynı isimde "see" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
58 entry daha
 • 4. bölümü yayınlanmış olan dizi. yayın şekli nasıl henüz çözemedim. ilk hafta 3 bölüm verdiler, bu hafta tek bölüm gibi gözüküyor. ayrıca ekşide bu kadar az ilgi çekmesine biraz şaşırdım.
 • izlenilebilirliği yüksek olan dizi, dizi distopik bir dönemi anlatıyor. binaenaleyh abi kör bunlar nasıl ev yapıyorlar, saç kesiyorlar, kaş alıyorlar vs. gibi abuk sabuk yorumlar yapmayın.
 • --- 1x4 spoiler ---

  haftada bir bölüme dönmelerine sevindim. 3 bölüm tanıtım yaptıktan sonra normale döndüler sanırım. haftalık olunca daha iyi oluyor.

  dizideki savaş sahnelerine bayılıyorum. diğer dizilerde gördüğümüzün aksine sessiz ve yavaş hareketlerle yapılıyor. değişik taktikler kullanılıyor. gerçekten o sahneleri çok iyi yapıyorlar.

  dizinin atmosferi de tam kışın izlemelik olmuş.* sürekli ıslak ve soğuk mekanlar görüyoruz. çekimler de 10 numara yapılınca, seyir zevki yükseliyor.

  bu bölümde beni rahatsız eden tek şey queen kane'e yapılacak olan ihanetin ortaya çıktığı sahne oldu. türk dizilerindeki gibi arkadan sessizce yaklaşıp, önemli olaylara kulak misafiri olma sahnesi çok klişe. diziden bu konuda biraz daha yaratıcılık bekliyorum.

  --- teori ---
  işlenen konuda henüz açıklanmayan bazı gizemli olaylar var.
  queen kane ve maghra'nın bağlantısı açıklanmadı. ilk bölümde tamacti jun, gether bax'ten bilgi aldığı sırada bir ipucu verilmiş olabilir. gether bax, jerlamarel'den bahsederken 'kraliçenin kız kardeşini öldüren şeytan' diye bahsetti. sonra da tamacti jun, gether bax'e vurup düşürdü.
  muhtemelen queen kane ve maghra kardeş. jerlamarel de sarayda hizmetçi olduğu sırada maghra ile tanışıp sevgili olmuş olabilirler. sonra da maghra'nın doğum yapmasıyla saraydan kaçmışlardır. queen kane de bir şekilde jerlamarel'in gücünü biliyor ve jerlamarel'den çocuk yapıp kendini tanrı olarak göstermek istiyor.
  --- teori ---

  --- 1x4 spoiler ---
 • 4. bölüm bugün itibarı ile yayınlanmıştır.

  t: mükemmel sinematografisi olan kesinlikle izlenesi apple tv+ dizisi.
 • eski bir atasözü der ki ;körler ülkesinde tek gözü gören kral olurmuş. iki gözü görenin tanrı olduğu dizi.
47 entry daha