aynı isimde "see" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
63 entry daha
  • her zaman ilgimi cekmistir, olasi kiyametvari bir olay sonrasi uygarliklarin yikilmasi, insanligin eskiden ne kadar gelismis oldugunu kimsenin bilmemesi ve insanligin en bastan baslayip yeniden uygarlik kurmaya calismasi.

su anda uzerinde bulundugumuz medeniyetin de boyle olustugunu dusunuyorum. eskiden soylari tukenmis antik misir, inka medeniyetlerinin simdiki halimizden daha gelismis olmasi kuvvetle muhtemel.

dizi bu konu uzerine kurulmus ve ilk 3 bolumde cok guzel islenmis. zevk aldim izlerken.

--- spoiler ---

koyde engelli cocuk dogunca cahil halk, tanri bize sinirlendi ve bir mesaj vermeye calisiyor derken bizim gozu goren veletler dna kaynakli hastalik deyince koca bir kahkaha patlattim. daha 5-10 sene oncesine kadar ailede ensestligin dibine vurmus anadolu halki da boyle dusunuyordu.

daha kim bilir insanlik olarak nelere anlam veremiyoruz ve 200-300 sene sonra bu bilgileri ergen veletler bile bilecek.

--- spoiler ---
  • başarılı dizi ilk 4 bölüm gayet ilgi çekici, en az 1 sezon izlenir.
    jason momoa abimizin hatırı yok değil.
  • ilk dört bölümün özeti;
    --- spoiler ---
    post apokaliptik ve engelli dizideki bütün kadınlar ruh hastası, mantıksız ve sinir bozucu.

--- spoiler ---
  • aradığım taze kanı buldum. film gibi olmuş dizi.
  • mutlaka izlenmesi gereken dizidir. fiziksel olarak görmüyorlar belki ama yeniliklere/değişime olan tepkileri tıpkı şuandaki dogmalarla yaşayan görenler gibi. hiçbir fark yok şimdiyle aralarında. ilk 4 bölümü bir çırpıda erittim.
  • ellerinde oldukça sağlam damacana ve pet şişe olduğu için (ilk bölümde görebiliyoruz) ve bu damacananın insanlık yok olurken imal edilen bir damacana olduğunu farzedersek medeni dünyadan en 400 yıl falan sonra yaşıyor olmaları gerekiyor. çünkü bu tarz malzemeler 500 yılda falan kayboluyor doğada.
  • başarılı ve sürükleyici bulduğum yeni apple tv+ dizisi.

bölümler haftalık mıdır ve yeni bölümler ne zaman gelecek, bilenler yeşillendirebilir mi?

edit: cuma günleri yayınlanıyor, 1. sezon 8 bölümden oluşmakta. 5.bölüm 15 kasım, 6. bölüm 22, 7. bölüm 29 kasım ve 6 aralık'ta sezon finali.
40 entry daha