• sadece bir iki hit içeren, bütünlükten yoksun korn albümü. pop albümü tadında bişi olmuş.
  • hakkında tek bir entry bile olmayınca acaba şarkı ismini mi yanlış yazdım acaba otherside bitişik mi yazılacak diye telaşa girdim ama sonunda pes ettim. sanırım ozzy'nin bu en iyi şarkılarından biri hakkında ilk entryi yazmak bana kısmetmiş. 1995'te çıkan ozzmosis'in i just want you'yla beraber göz bebeği. şarkının yazarlarına bakıyoruz ozzy osbourne, zakk wylde ve albümde bir tek bu şarkıda emeği olan lemmy kilmister. bu 3 adamın kafa yorup ortaya çıkardığı şarkının zaten kötü olma ihtimali olamazdı ama iyinin de ötesinde sözleriyle, solosuyla ve ozzy'nin yorgun sesiyle mükemmele yaklaşan bir ballad olmuş.

voices, a thousand, thousand voices
    whispering, the time has passed for choices
    golden days are passing over, yeah

ı can't seem to see you baby
    although my eyes are open wide
    but ı know ı'll see you once more
    when ı see you, ı'll see you on the other side
    yes, ı'll see you, ı'll see you on the other side

leaving, ı hate to see you cry
    grieving, ı hate to say goodbye
    dust and ash forever, yeah

though ı know we mus be parted
    as sure as stars are in the sky
    ı'm gonna see when it comes to glory
    and ı'll see you, ı'll see you on the other side
    yes ı'll see you, ı'll see you on the other side

never thought ı'd feel like this
    strange to be alone, yeah
    but we'll be together
    carved in stone, carved in stone, carved in stone

hold me, hold me thight, ı'm falling
    far away. distant voices calling
    ı'm so cold. ı need you darling, yeah

ı was down, but now ı'm flying
    straight across the great divide
    ı know you're crying, but ı'll stop you crying
    when ı see you, ı see you on the other side
    yes. ı'll see you. see you on the othe side
    ı'm gonna see you. see you on the other side
    god knows ı'll see you, see you on the other side, yeah

ı'll see you. see you on the othe side
    ı wanna see you, yeah, yeah, yeah, see you on the other side
  • fieldy basları olmayınca pek haz alamadığım, brian welchin yokluğunu hissettiren albüm. bu arada bir gitar solosumu var orda ne?
  • head in yoklugu elektronik altyapı ve efektlerle ortulmeye calisilmis fakat basarisiz olmus.

(bkz: olmamis)
  • kornun cikacak olan albumunun adi ayrica grubun brian head welch ayrildiktan sonra cikaracagi ilk albumdur tracklist soyledir:
    01. twisted transistor (03:08)
    02. politics (03:11)
    03. hypocrites (03:45)
    04. souvenir (03:49)
    05. 2-way (04:41)
    06. throw me away (04:41)
    07. love song (04:18)
    08. open up (06:19)
    09. coming undone (03:19)
    10. getting off (03:25)
    11. liar (04:14)
    12. for no one (03:37)
    13. seen it all (06:19)
    14. tearjerker(05:05)
  • muzikal olarak korn'un (hic sevmem bu grubu ama neyse) yaptigi en olgun album. kendi trademark'lari olan (bkz: tm) detune edilmis, agir gitar soundlari (ki korn'un hoslandigim tek yani buydu acikcasi) bu albumde yerini elektronik produksiyon tekniklerine biraktigi icin geri planda kalmis.

dogrusu eski die hard korn hayranlarinin hic haz almayacaklari bir album, soundlari kendi yarattiklari turden cikip biraz daha industrial' a kaymis. bunda albumun produksiyonunda da imzasi olan the matrix'in (filmi degil!,eski muzisyenler, uzun zamandir produktorluk yapiyorlar) etkisi oldugu belli. albumun geneline hakim olan sound ve produksiyon teknikleri korn'un tek basina bulup, ortaya cikarabilecegi bir sey degil cunku. hatta cogu sarkida acaip bir nine inch nails havasi seziliyor (burnuma arak kokulari geliyor! the matrix ev odevini iyi yapmis anlasilan!)

eski hardcore, heavy/thrashy soundu bekleyen hayranlari hayal kirikligina ugramistir bu albumde, bazilarina mainstream bile gelmistir (ama burda klipleri ikide bir mtv'de oynayan, grammy gibi muzik odullerine aday gosterilmis, su an ki rock muzik piyasasinin limp bizkit gibi ticari bir gruptan sonra en cok taninan grubundan bahsediyoruz.. "korn hic bir zaman mainstream degildi ki" diyenlerin sagduyulu bir sekilde tekrar dusunmesini dilerim (limp bizkit hayranlarindan ozur dileyerek belirtirim ki sahsen nefret ederim ben bu heriflerden. ozellikle fred durst muzisyenden cok pazarlama ve reklam adamidir benim gozumde. amerikali bir kac zengin cocugunun, sikilip bir araya gelmesi sonucu olusmus bir gruptan baska bir sey degildir bence (kisisel gorusum ve begenimdir yani (ama korn'un albumunden bahsediyordum ben, degil mi? (neyse, actigimiz parantezleri kapatip devam edelim (acik parantez kalmamistir umarim ))))).

dogrusu albumde yenilik tasiyan -muzikal acidan- hic bir sey yok, bu turu yillardir basariyla yapan bir suru grup var piyasada. ama korn'un muzikal olarak kendilerini olgunlastirdiklari da bir gercek. eski asi cocuklar gitmis, yerine yasini basini biraz almis bir kac muzisyenin ortaya koydugu bir album cikmis. bu kadar seneden sonra boyle bir secim yapmalari ilginc. dedim ya hic haz almazdim bu gruptan, ama bu albumlerini ben bile begendim (ama -bir nin hayrani olarak- nin gibi bir sound yarattilari icin bu dogal sanirim) dogrusu bazi sarkilari gercekten guzel olmus ve ilginc bir kac sey uretmeye calismislar ki bu -kim olursa olsun- her zaman takdir ettigim bir seydir.
  • mayday ve strange hayranı olan herkesin merakla beklediği, 8 temmuz 2016'da çıkacak olan * bernz albümü.

--- spoiler ---

1. came to say goodbye
    (produced by infamous)
    2. outta my brain (featuring jarren benton)
    (produced by david grants)
    3. smoke n ****
    (produced by infamous)
    4. dancing with the devil (featuring wrekonize)
    (produced by miami beat wave)
    5. chasing shadows (featuring helen tess)
    (produced by the pushers)
    6. 2 left feet
    (produced by plex luthor)
    7. when it’s gone (featuring kiddo)
    8. ways
    (produced by davincci)
    9. bed of nails (featuring murs)
    (produced by gianni cash)
    10. vicious (featuring thirstin howl iii)
    11. it don’t go (featuring ces cru)
    (produced by david grants)
    12. call me in the morning
    (produced by gianni cash)
    13. quiet place (featuring tech n9ne)
    (produced by the pushers & gianni ca$h)
    14. square one
    (produced by wrekonize)
    15. sunday sin (featuring krizz kaliko)
    (produced by the pushers & gianni ca$h)

strange music pre-order track:
    16. layed out - 3:52
    (produced by numonics)

--- spoiler ---
  • ozzy osbourne'un ''elbet bir gün buluşacağız'' tadındaki çok hoş bir parçası
  • “hold me, hold me tight ı'm falling.”
hesabın var mı? giriş yap