şükela:  tümü | bugün
  • izler izlemez üzerine sıfır düşünmeyle yazıyorum.

spike lee bu filmde de siyah-beyaz/ siyah-polis gerilimini zamanda yolculuk üzerinden işlemiş. teknoloji gelişiyor, zamanda yolculuk yapıyorsun ama yine de polisin siyahilere uyguladığı şiddetin önüne geçemiyorsun, özeti bu. o yüzden bir son yazmamış gibi geliyor bana. sanki bunlar sürekli bir döngüymüşcesine.

hikaye çoğu spike lee filminde olduğu gibi brooklyn'de geçiyor. filmde michael j fox'a da ufak bir rol verilmiş ki güzel detaydı.

netflixin çerez filmlerinden olmuş, 5.5 puanımı alır.
  • açın izlediğiniz bir filmi baştan izleyin. bunu izleyip vakit kaybetmeyin. zamanınıza yazık. bomboş bir film.
  • michael j. fox'u görmek dışında (o da azıcık görünüyor) hiç ama hiç beğenmediğim, konusu iyi ama kendisi kötü olan netflix yapımı zaman yolculuğu filmi.
  • iyi konuyu nasıl piç ederiz temalı spike lee filmi.

yapımcı spike lee ve yönetmen stefon bristol bu konuda 10/10 alır.
  • dün netflix de denk geldim. zamanda yolculuk falan, ilgimi çekti. ama tamamen vakit kaybı. dün akşam yarısında durdurdum, bugün devam ettim o derece. etmeseydim de bir şey kaybetmezmişim. puanım 1/10.
  • --- spoiler ---

filmi izleyince anlıyorsunuz ki amerika’da zencilerin ölüm oranını polisler artırıyor.
    ayrıca zaman makinesi yaparsanız ve daha da geçmişe gitmek için çok güç gerekirse, itx tip bir anakartı altın rengine boyayıp onu kullanın. dekorcu hiç düşünmemiş herhalde şu ram slotlarını sökeyim diye.

--- spoiler ---
  • polis şiddeti ve siyahi karşıtlığını bilim kurgu ekseninde işleyen bir netflix filmi.

kamera açıları ve efektler filmi yarıda bırakmanıza neden olabilir.

e: imdb 4.8
  • 17 mayısta gösterime girecek bir (bkz: netflix) filmi
    bir çeşit (bkz: back to the future) gibi görülüyor ama burada bir tık daha ötesi geçmiş zaman işleyişi ele alınmış.

(bkz: spike lee) yapımı bu filmin yönetmen koltuğunda ise stefon bristol oturuyor.
  • sanırım zaman makinası bulundu ve sisteme tamamen yerleşti. bu film sadece nasanın duyurusu gibi. filmdeki subliminal mesajlardan bu anlaşılıyor. en barizi kızın geçiş yaparken üzerinde nasa t shirtü olması.
    zamanınız değerliyse fragmanı izleyin yeterli.
  • filme puanim 1, michael j fox'a da 1 toplamda 2 verdim.

turk filmlerinde bence daha iyi efektler var. dusun yani o kadar kotu. konuyu da siktir et, bokum gibi film. tek tesellim uzun degildi. zaman kaybim cok olmadi.

acilen unutup bunyemden atmam lazim.