• 17 mayısta gösterime girecek bir (bkz: netflix) filmi
    bir çeşit (bkz: back to the future) gibi görülüyor ama burada bir tık daha ötesi geçmiş zaman işleyişi ele alınmış.

(bkz: spike lee) yapımı bu filmin yönetmen koltuğunda ise stefon bristol oturuyor.
  • izler izlemez üzerine sıfır düşünmeyle yazıyorum.

spike lee bu filmde de siyah-beyaz/ siyah-polis gerilimini zamanda yolculuk üzerinden işlemiş. teknoloji gelişiyor, zamanda yolculuk yapıyorsun ama yine de polisin siyahilere uyguladığı şiddetin önüne geçemiyorsun, özeti bu. o yüzden bir son yazmamış gibi geliyor bana. sanki bunlar sürekli bir döngüymüşcesine.

hikaye çoğu spike lee filminde olduğu gibi brooklyn'de geçiyor. filmde michael j fox'a da ufak bir rol verilmiş ki güzel detaydı.

netflixin çerez filmlerinden olmuş, 5.5 puanımı alır.
  • polis şiddeti ve siyahi karşıtlığını bilim kurgu ekseninde işleyen bir netflix filmi.

kamera açıları ve efektler filmi yarıda bırakmanıza neden olabilir.

e: imdb 4.8
  • açın izlediğiniz bir filmi baştan izleyin. bunu izleyip vakit kaybetmeyin. zamanınıza yazık. bomboş bir film.
  • michael j. fox'u görmek dışında (o da azıcık görünüyor) hiç ama hiç beğenmediğim, konusu iyi ama kendisi kötü olan netflix yapımı zaman yolculuğu filmi.
  • dün netflix de denk geldim. zamanda yolculuk falan, ilgimi çekti. ama tamamen vakit kaybı. dün akşam yarısında durdurdum, bugün devam ettim o derece. etmeseydim de bir şey kaybetmezmişim. puanım 1/10.
  • filmi izlemedim ama afişe baktım. yahu niye beyaz oyuncu yok diye düşündüm. lan acaba dedim adamın teki bilimkurguyu polis şiddeti üzerinden mi işlemiş. hakkaten de öyle. amerika da hiç beyaz yok.

tabii sonra producer gözüme çarptı. o da ne? spike leeeeee dallaması.
  • --- spoiler ---

filmi izleyince anlıyorsunuz ki amerika’da zencilerin ölüm oranını polisler artırıyor.
    ayrıca zaman makinesi yaparsanız ve daha da geçmişe gitmek için çok güç gerekirse, itx tip bir anakartı altın rengine boyayıp onu kullanın. dekorcu hiç düşünmemiş herhalde şu ram slotlarını sökeyim diye.

--- spoiler ---
  • netflix ve mjfox ikilisini gorunce heyecanlanip actim , millet geymoftırons izlerken bende buna bakayim dedim , bakmaz olaydim , bakani siksinler , hayatiniz da izleyebileceginiz acik ara farkla en boktan yapim.o kadar kotu ki , polis amca beyaz - madur siyah kavgasinin islenisine mi yanayim , koskoca marty mcfly'in burda kullanilmasina mi ... konuya da mi sayginiz yok , siktirin gidin , kakam geldi bittiginde ben bir gidip bu tarz senaryo sicayim belki netflix satin alir senaryomu ...
  • filme puanim 1, michael j fox'a da 1 toplamda 2 verdim.

turk filmlerinde bence daha iyi efektler var. dusun yani o kadar kotu. konuyu da siktir et, bokum gibi film. tek tesellim uzun degildi. zaman kaybim cok olmadi.

acilen unutup bunyemden atmam lazim.
hesabın var mı? giriş yap