şükela:  tümü | bugün
  • scaleway.comdan alacağınız 2gb ram'li arm işlemcili 50gb ssd'li bir vps'e tek tıkla kurarak ayda 2,99 euro'ya sahip olabilirsiniz. (ek 50 gb alan 1 euro) bir private tracker işletmiyorsanız gidip boşuna onlarca yuro dökmeyin.
  • ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir örneği için buraya bakabilirsiniz. bedava olarak 2gb alan veriyor.

şuraya tıklayarak kendinize ve bana 500mb ek alan kazandırabilirsiniz. onun haricinde twit gönderme, facebook da beğenme vb. yollarla biraz daha ücretsiz alan kazanabilirsiniz.

yok bu bana yetmez derseniz daha fazla alan satın alabilirsiniz fakat fiyatları çok da ucuz sayılmaz.
    100gb alan 9.95$/ay
    250 gb alan 14.95$/ay

aslında bu servise tam olarak seedbox demek hatalı olur çünkü bir dosyayı belirli bir ratio ya ulaşana kadar ya da belirli bir süre boyunca seed ediyor. 100 ve 250 gb olan seçeklerde sunulan diğer özellikler;

100gb storage
    unlimited bandwidth *
    hd streaming
    5 torrent slots
    private torrents support
    2:1 seed ratio or 24h

250gb storage
    unlimited bandwidth *
    hd streaming
    unlimited torrent slots
    private torrents support
    5:1 seed ratio or 5 days
    manually add peers/trackers
    webdav access
  • şu linkten girerek ücretsiz 2.50gb alan kazanma şansına sahip olduğunuz bir hede.
  • en kullanışlı hali, kimsufi üzerinden bir ks-1 veya ks-2 satın alıp üzerine kurmaktır.

- öncelikle kimsufi üzerinden bu sunucuları yakalamak biraz zor. belirli anlarda ekleniyor ve belki 30sn içinde bitiyor. o yüzden sunucular yenilendiğinde haber vermek için bir sürü site hazırlanmış. bunlardan birini kullanırsanız; yakalama ihtimaliniz artar.

(bkz: http://kimi.nwwebsites.co.uk/)
    chrome eklentisi

- denk getirip satın aldınız diyelim. vat adı verilen %20'lik vergiyi de ab dışında yaşadığınıza dair bir kimlik ve fatura beyan ederek sildirebiliyorsunuz.

- sunucunuza ubuntu server 12.04.x kurulumu yapıyorsunuz.

- seedbox için gerekli tüm yazılımların kurulması uzun bir iş. ancak şurdaki script gerçekten bu aşamayı kolaylaştırıyor, ben bunu kullandım.

- bununla sunucuyu torrent veya dosya indirmek, paylaşmak için çok uğraşmadan ayarlamış oluyorsunuz. vpn ihtiyacı için openvpn de kuruyor. hepsinin ayarlarını tek bir sayfada veriyor. elimdeki kimsufi ks-1 ile toplamda aylık 5€'ya bütün bu ihtiyaçlarımı karşılamış oluyorum.

şunu da not edeyim, sunucuyu kurduktan sonra ip aresi yerine kullanmak için freenom.com'dan kısa bir alanadı alıp onu kullanabilirsiniz.
  • (bkz: quickbox)
  • seedbox.io kurma derdiyle ugrasmak istemiyorsaniz, 200gb mini slot hizmeti yeterli. guvenli ftp uzerinden download hizi da gayet iyi diyor arkadasim. su ana kadar seedbox almamanin hata oldugunu da soyledi bu arkadas.
  • dediseedbox

uzun yıllardır seedbox için kullandiğim site kredi kartı geçmesi de ayrı bir güzel. çoğu site bitcoin kabul ediyor artık ... her sitede çok rahat buffer kasarsınız

http://i.hizliresim.com/ldpznb.png
  • hakkında bazı sorularım olan sistem.
    1-seedbox aracılığıyla indirilen dosya ,seedbox sunucusuna mı iner yoksa benim bilgisayarıma mı?

edit: @tony1905'e teşekkür ederim.

edit2 : tabi ki seedboxa iner.
  • pulsedmedia ayda 5 euroya 100mbps download / 250mbps upload sağlayan seçenekler sunmaktadır.
  • (bkz: swizzin)