şükela:  tümü | bugün
 • graffiti sanatının 80'lerin başındaki en önemli temsilcilerinden. style wars'da da ufak bir rolü vardır.
 • atasun adlı gözlük firmasının kendi üretimi olan bir güneş gözlüğü.
 • jamaika ingilizcesinde*, cumlelerin sonuna soru eki olarak getirilir. "get it?" veya, "understand?" veya "anadin mi lan?" gibi bi manasi olabilir.

  uzun bir cumlede ornekler verecek olursak:

  whatta gwan ma breda?, i and i gun' do sum badman biz, seen? ain' no givin em up inna fuckin cheddar, we gun make sum reel gud dat shot maad ting, seen?. 'n gotta get sum heavy shit on daz bloodclaats. shut them off. dont get me ig, seen? do ya ting 'til holla at ya, one love man.**
 • facebook chatgelen yeni dandik özellik. bu zımbırtı aşağıda belirdiği zaman, chatte karşı tarafa yazdığınız şeyin okunup okunmadığını anlıyorsunuz. böylelikle daha çok `whatsappta iki çizgi olunca okudun oluyor ama sen bana cevap vermiyorsuntürevi kaprisler duruyor. daha çok insan içingo offline for x` seçeneğini kullanıyorsunuz. ya da o benim ibişliğim tamamen, bilemiyorum tabii sdfg.

  bu olayı atlatmak için ise önerilecek birkaç bahanem mevcut. facebook açık kalmış , kardeşim oyun oynuyordu, annem mail bakıyormuş, `babam yanlışlıkla benim facebookuma girmiş aman yaşlı işte`, `komşunun çocuğuna vermiştim şifre browserda kayıtlı tatlım o girmiş neler yapmış`, şifremi arkadaşıma verdim o ibnelik yapmışbunlardan sadece bir kısmı.

  son olarak şunu eklemek isterim ki, bu özellik aklına gelen facebook çalışanını cehennemde zebaniler stalklayacak, bunun kodunu yazan cehennemde sonsuza kadar masa başı iş yapacak, bu proje için çalışan herkes kendi ateşini kendi harlayacak, buna çok inanıyorum. zındıklar !
 • facebook ve bilimum chat programında, mesajın karşısı tarafından görüldüğünü belirten ibare.

  bu özellik, zaman zaman beni de uyuz etse de, okumak ve yazmak bulunulan durum itibariyle simetrik aktiviteler olmadığından çok da kafaya takmamak gerekendir.

  mesela yolda giderken, otobüste ya da club'da tıkış tıkışken o mesajı okumak mümkün ama hakkıyla cevap verebilmek na mümkündür.

  benim de bir ufak smiley, "hehe" yazıp geçmek yerine müsait bir anımda ya da eve gidip klavye başına geçince rahat rahat kafamdaki destanı, o muhteşem zatın mesajına gereken cevabı yazarım diyerek cevap vermediğim ve "seen" kaldığım çok olmuştur mesela.

  arka arkaya hızlı hızlı gidip gelen bir kaç mesajdan sonra dahi, karşısının fiziksel şartları değişip mesajları görüp yazamamaya başlayabilir. o yüzden demin cevap veriyordun şimdi niye veremiyorsun diye atarlanmamak gerekir.
 • bir facebook tribi.
 • atasun optik firmasında 68 tl den satılan bir güneş gözlüğü markası
 • mobil platformda oynadığım en güzel ve bir o kadarda saran oyun

  oyunda sizin lisenizde okuyan bir kızla konuşuyorsunuz ve sizin seçtiğinizin yazımlara göre (bkz: friendzone) veya sevgili oluyorsunuz. zamanınız varsa oynayın tahmini bitiş süresi 20 30 dk arası

  --- spoiler ---

  sonu üzüyor
  --- spoiler ---
 • nicole kezbanını kendinize aşık etmeye çalıştığınız, sürpriz sonlu, ilginç ama eğlenceli bir oyun. ayrıca akla her filmini getirir.
 • atasun optikte satılan ve kendi üretimleri olan bir gözlük markası. çerçeve kalitesi fiyatına göre gayet iyi olmasına rağmen camların kalitesi ne yazık ki kötü.
  edit: camları cidden çok kötü. araba kullanırken yolu tamamen görünmez hale getirebiliyor bu sebeple güneşe rağmen gözlüksüz araba kullanmak daha güvenli.