şükela:  tümü | bugün
  • trabzonspor altyapısının dönem itibariyle u17 milli takım oyuncusu.. ortasahada oynayan sefa 30.06.2000 ve düzenli olarak milli takıma çağrılıyor..

http://www.trabzonspor.org.tr/…ol-takimi/sefa-akgun
  • tff'nin tam saha dergisi için röportajı çıkmış genç yetenek..

http://www.tff.org/…lt.aspx?pageid=286&ftxtid=27421
  • buralar değerlenir.

solak.
  • bana kalırsa u'ların üstünde, seneye a takıma çıkması gerekiyor ki yüksek tempoda nasıl oynayacağı belli olsun, öyle uçan kaçan basan yamyam bir orta saha değil çünkü, temposunu arttırması lazım.

ilginç bir vuruş stili var, kalecileri çaresiz bırakan cinsten. bu yüzden kaleye yakın bölgelerde topu alınca biraz fazla düşünüyor, vuruş stiline çok güvendiği için arada kalıyor vursam mı yoksa pas mı versem diye, çoğunlukla saçma yerlerden şut deniyor. daha çabuk ve pratik oynamaya başlarsa ileride zevkle izleriz.

trabzonspor'da kalırsa standart bir 10 numaraya dönüşür, avrupaya giderse yeni emre belözoğlu olma ihtimali var. olay gireceği tornaya bağlı kısacası.
  • trabzonspor için ümit vaadediyordu kendisi.. maalesef klasik menajer davaları yüzünden artık başka camialar için umut vaadedecek gibi.. kendisinin profesyonel trabzonspor kariyeri tam da 18 yaşını doldurduğu gün -ve ayrıca daha başlamadan- sona ermiştir..

https://mobile.twitter.com/…tus/1013038647522877440

edit: şu da geleceğe not olsun.. bu çocuk ileride büyük bir yıldız olabilir, sonra trabzonspor bunu nasıl kaçırdı denmesin. bu arkadaş 30 haziran 2018 tarihinde 18 yaşını doldurdu, yani reşit oldu. aynı gün menajeri “bu çocuk ev alacak, arabalara binecek, buna çok para lazım” diyerek trabzonspor’u köşeye sıkıştırdı.. 18’lik sefa ilgili menajere bir nevi yem etti koca kulübü.. bu çocuk bu mantıkla kulüpte kalsaydı 19’unda hoca tokatlamaya 20’sinde başkan azarlamaya başlardı..
  • trabzonspor altyapısında oynamış ve gene trabzonsporun sözleşme teklifini reddetmiş 18 yaşındaki çocuk. bu çocuklara altyapıda dozer cemil leri öğretmiyorlar diyeceğim ama önünde yusuf ve abdülkadir gibi çok güzel örnekler de var. ilginç.
  • trabzonspor altyapısında ve kendi yaş grubundaki milli takımlarda yıllardır oynayan, biraz uzaktan, hafif de yakından akrabamdır kendisi. sonunda bizim sülaleden de bizim sülalenin çocuklarının hepsinin hayalini kurduğu trabzonspor formasını a takım'da terletme şansı bulan biri çıkacak diye heyecanla bekliyorduk. ama noldu? verdi gıyılara.

bak sefa kardeşim, hala çok geç değildir diye umuyorum. seni bu yollara düşürenlerin, aklını çelenlerin, cin olmadan adam çarpmaya kalkmana vesile olanların amına koyim. şu menajer bozuntusunu başından sav ve yapman gerekeni yap.
  • 19 sene okudum ben. 6. sınıfa başladığımdan itibaren sınavlarda başarılı olarak burs almaya başladım devletten. tıp fakültesinde okurken nakliye depolarında hamallık da yaptım, 40 lira yevmiye için. 25 yaşında mezun oldum ve meslek dalının türkiye'deki konumu nedeniyle hemen atanıp devlet memuru oldum.

25 yaşına kadar çaba harcayıp sonrasında ancak maaşlı çalışan olabildim. sana yapacağın günlük 2 saat antrenman için para verilecek seninle aynı konumdaki takım arkadaşlarınla beraber ve sen bunu beğenmeyip hır çıkarıyorsun. neyi ispat ettin bu yaşına kadar, ne kadar emek verdin, bu takıma şimdiye kadar ne kadar faydan oldu da pazarlığa oturuyorsun hiç anlayabilmiş değilim.

ünal hocamın çok çok güzel tarif ettiği gibi, kimliğinde trabzon yazması trabzonspor'u senin gönlüne koymuyor. gönlünde olup olmadığını yakında göreceğiz sefa kardeşim. inşallah twitterda iletişim dersi vermeye kalkan, sonra da iletişim açısından intihar denecek bir hata yaparak hesabını kapatmak zorunda kalan temsilcinden kurtulur ve hem sana emek verenlerin emeğini hem de kendi emeğini ziyan etmezsin.
  • antrenman için para veriliyor bir de beğenmiyorsun diye eleştirilen oyuncu. daha fazlasını hak ettiğini düşünüyorsa kabul etmemekte haklıdır. burak'lar rodallega'lar milyonlara oynarken abdülkadir'ler yusuf'lar üç kuruşa oynamamalıdır. sefa için de yurt dışından roma'nın ilgisi olduğu söyleniyor. elde tutmak istiyorsan o maaş zammını vereceksin. yoksa asgari ücret teklif edip ego tatmini yapar, oyuncudan milyonları kazanma şansını kaybedersin.