şükela:  tümü | bugün
  • almanya'da vfl wolfsburg takımının altyapısında forma giyen 1990 doğumlu 19 yaş altı milli takım oyuncusu.
  • 4 yıllık sözleşme imzalamıştır.
  • kayserispor'un bugün deplasmanda gaziantepspor'u 2-1 yendiği karşılaşmada takımı* adına 2 asistte de imzası olan futbolcu..
  • bu sezon düzenli oynama şansı bulursa kendisini oldukça geliştirebilme potansiyeli olduğunu düşündüğüm, takip edilmesi gereken oyuncu. ayak içi ile çok tehlikeli ortalar yapabiliyor ve duran topları çok etkili kullanıyor. savunma oyuncuları ve kaleciler için çok ters bir şekilde sert ve kavisli olarak penaltı noktasının hemen önünde gönderdiği toplar çok tehlikeli olacağa benziyor.
  • 10 kasım 2011 türkiye italya ümit milli maçı'nın ilk yarısında etkili oyunu ile dikkatimi çekmiş oyuncu. futbolda benzetme yapmayı pek sevmem ama ne yalan söyleyeyim; fiziği ve mücadeleciliği ile bir burak yılmaz havası çağrıştırdı bana.

bundan sonra kayserispor'un lig maçlarını da izlemek için yeterli bir neden.

edit: maçın 75. dakikasında gördüğü kırmızı kart ile burak benzetmemi iyice pekiştirmiştir.
  • 16 şubat 2013 eskişehirspor - kayserispor maçında 2 gol atarak dikkatleri üzerine çeken futbolcu. bu fırsatçılığını devam ettirirse iyi bir golcü olabilir.
  • bobo'nun sık sık pastırma veya sucuk götürmesi gereken futbolcu. kim kime her hafta al da at tarzında paslar atıyor bobo. son haftalarda çok iyi oynuyor çok. büyüklerden birinin başını fena yakacak benden söylemesi.
  • gerçekte hiç futbolunu izleme fırsatı bulamadığım kayserispor'un sağ açığı.

football manager 12/13 serilerinde bu adam tam anlamıyla joker oyuncum. bir maç öncesi sol, sağ bekte veya forvetde sıkıntım mı var alıyorum bu adamı oyuna ya asist yapıyor ya gol atıyor.

bir de asi çocuk sürekli kavga ediyoruz herşey biraz daha maaş vermek için sonuçta.
  • vasat bir futbolcudur.attığı goller sayesinde yanıltıcı bir istatiğe sahiptir umarım bu yanıltıcı istatistiği gerekli takım teknik adamlarını yanıltır da ufaktan yol alır.
    futbolculuğuna gelecek olursam teknik ve zihinsel özellikleri son derece sınırlı olmasına rağmen lig kalitesine göre ortalama üzeri bir fiziği vardır.
  • fenerbahçe'ye göz kırpmıştır.

transfermarkt.com.tr: son olarak söylemek istediğin birşeyler var mı? unutamadığın bir maç var mı?

sefa yılmaz: unutamadım maç, mesela şükrü saraçoğlu’nda oynadığım fenerbahçe’ye karşı ilk maçım. oradaki atmosfer mükemmeldi, maçı 4-0 kaybetmiştik, ama yinede orada oynamak şevk vericiydi.

http://www.transfermarkt.com.tr/…1683_komplett.html