• terhis olmus bir yedek subay olarak, gecen hafta askerlik subesinin direkt olarak cep telefonumdan haber vermesiyle once noluyoruz dedirten,
    "sefer gorev emriniz geldi, subeye ugrayip bir alin" dedikten sonra, gelemeyecegimi soyleyince adresime aps ile postalanmis sahane gorev kagidi.

seferberlik duyurusunu isittigim 6 saat icerisinde yola cikip toplam 48 saat icerisinde gorev yerime gitmemi gerektiren emirdir.

bilet bolumu vardir, o da uzerinde sadece tek araclik yer oldugu ve de plaka no falan yazdigi icin saniyorum sadece tek bir kara tasitinin ucretini karsilayan bilettir. oole ucakla suraya gideyim, ordan su otobuse biner, minibusle de aktarma yaparim gibi bir luksum yoktur. zaten ulke topyekun savasa girince luks falan unutmak gerek...

bu arada bir seferberlik veya savas durumunda bana uygun gorulen gorev yerim:

çakırsöğüt - şırnak

yakin bir zamanda savasa girmezsek sevinirim.

arz ederim!
  • askere gitmeden önce herkes "olm senin gözler bozuk, yırttın sen ya" demişti. 14 ay sınırda kaldım. götü bir şekilde kurtarıp geldim. yine o "herkes" demişti ki; "ohoo hudutçulara gelmiyor o, hem sen ailenin tek erkek evladısın hiç gelmez". geldi tabiki.

öldüreceksiniz beni, öldüreceksiniz.

yıllar sonra edit: sefer görevim 2015’te iptal edildi.
  • korkulu rüyamdir. ne zaman stresli bir dönem geçirsem akşamlari rüyamda askerliğimi eksik gün yaptığım için tekrar askere çağrıldığımı görüyorum.
  • dün gece rüyamda gördüğüm.

yanında gorev yaptıgım bizim uzman çavuş arıyo lan gotune ayagımı soktugumun serhanı gel 1 ay daha askerlik yapacan diyo boyle bı terleme bı ıslaklıkla uyandım. hayırlara vesile olsun aptala malum olurmuş.

2 ay once mardinin dağından geldim daha yeni adapte oldum şehire insanlığa.
  • yedeklikten düştüğüm için takip etmediğim durumdur.
    sıra bana gelirse memleketçe boku yediğimizin resmidir.
    beni takip edin.
  • lan bundan tek bana mı geldi? en son 10 sene önce irak tezkeresi öncesi gelmişti. seferberlik ilan edildiğinde diyarbakır'daki birliğe teslim olmam emrediliyordu. tezkere geçmedi o mevzu öyle unutuldu. şimdi de suriye sınırında sular ısındı. geçen ay 10 yıl aradan sonra sefer görev emri geldi. seferberlik ilan edildiğinde 6 saat içinde yola çıkıp mersin'deki birliğe teslim olacakmışım. a4 kağıdın altında makasla kesilecek iki parça var. bilet yerine geçiyor. gideceğim istikamete giden her araç öncelikli olarak beni almak zorundaymış. sonra parasını tsk'dan alacakmış. şimdi suriye'ye müdahaleden falan bahsediliyor. insan kıllanmıyor değil. hele bir de tankçı olunca durum daha da heyecanlı. muharip sınıf olarak önden zırhlı birlikleri sürer bunlar ağa.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25462572
  • askerliğini askeri savcı olarak yapmış biri olarak bitirdikten 3 yıl sonra beni bulandır.bide telefonla arayan başçavuş demez mi şubede sefer göre emri çıkan tek yedek subay sensin diye.dur dur hele bi sıkıyönetim mahkemesi felan kurulsun görürsün sen ebeninkini.birde ben yardımcı hizet sınıfında olduğumdan 51 yaşa tabiyim.sıkıysa bekle 20 sene savaş felan çıkmasın diye.
  • 15 günlük eğitim için askerliğini yıllar önce yapan eşime gelen çağrıdır. (bkz: egirdir)

"baba sen askere giderken davulcu çağıralım lütfen"
    "baba yemin törenine biz gelcez dimi"
  • askerliğinin tamamını eğirdir dağ komando okulunda yapmış birisi olan bana. askerliğimin son günlerinde verilen resmi belge. üzerindeki koddan nereye çağrılacağımı araştırdığımda dumur olmuştum. gemlik askeri veteriner okulu eğitim komutanlığı; ne alaka yahu???
  • doksanlı yıllarda ne anlama geldiğini kaygısızlar'da memnun ve ismail'in tekrar askere çağrılmasıyla öğrendiğimiz emir.
hesabın var mı? giriş yap