şükela:  tümü | bugün
  • hürriyet'in yeni ekonomi müdürü. türk medyasının ihtiyacı olduğu yeniliklere açık bir kişiliğe sahip.
  • tüketici kuzu kuzu ödüyor! akla zarar ödemeler! başlıklı bugünkü yazısında duvarlara kadar sıvamış kişi.
    merak edenler için; http://m.hurriyet.com.tr/…a-zarar-odemeler-40701050
    kendisini daha önce hiç okumadım, ancak bu yazısından anladığım kadarıyla popülist ancak bir o kadar da yanlış düşüncelerle bir yerlere gelmeye çalışmakta gibi görünüyor.

yazısında nelerin yanlış olduğuna gelirsek,

1. dişçi değil dişhekimi, pedegog değil pedagog olacak sefer bey. önce türkçe öğrenin zira türkiye'nin en çok okunan gazetelerinden birinde yazarlık yapıyorsunuz.

2. sefer bey, muayene ücretini hizmet almadan ödeme diye adlandırmaktadır. doktorun 12 sene ilköğretim ve lise, ardından en az 6 sene üniversite ve hatta 6 sene de uzmanlık yaparak edindiği bilgi ile hastalığın teşhisini koyma, tedavisini planlama, ilaç ile tedavi etmesini kapsayan muayenenin bir hizmet olduğunu ve dolayısı ile bilgi edindirme, zaman harcama gibi hizmetlerinin karşılığında ücret almasını yadırgamaktadır.

söyle söyleyeyim, nasıl avukata bir konuyu danıştığınızda, size bilgi vererek yardım ediyor ve karşılığında ödeme alıyor ise, doktorlar da aynı şekilde yıllarca edindiği bilgiyi size vererek, zamanını ayırarak, ve bunun karşılığında ücret talep ederek geçimini ve hizmetinin devamlılığını sağlıyor.

3. dişhekimi (siz dişçi zannediyorsunuz) ise gelen hastaya el aletlerini kullanarak zaten kapıdan her giren hasta için bir masraf ediyor. bu aletlerin tekrar tekrar dezenfeksiyonu ve sterilizasyonu için bedaş elektrik, iski su ücreti almıyor mu? doktor hem zaman ayırıp, hem masrafa girdikten sonra karşılığını almayacak mı?

aynı yazıda, dolandırıcı taksiciler ile doktor muayenesini bir tutan zihniyetinden ötürü, aslında çok da kale alınmaması gereken bir yazardır kanımca..