şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: sge)
  • e devlet'ten şu linkle sorgulanan şey.

https://www.turkiye.gov.tr/…er-gorev-emri-sorgulama

yalnız şu anda;

--- spoiler ---

sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı.
    --- spoiler ---

hatası veriyor.
  • bugün çevremdeki bir kaç kişiye cep telefonundan mesaj yoluyla tebliğ edilen emirdir.

noluyo, nedir, ne değildir bilemiyorum. bilince editlerim.
  • bugün 32 yaşındaki bana da gelmiş emirdir. askerliğimi 2009'da yedek subay olarak yapmıştım (325. dönem). en son 6-7 yıl önce falan gelmişti. ama bir süredir e-devlet'ten baktığımda emrin kalktığını görüyordum, içim rahatlamıştı.

şimdi tekrar sefer görev emri çıkmış. bugün bana da e-devletten gelen mesajla mevzudan haberim oldu. umarım bir yanlışlık falan vardır. 15 gün içinde askerlik şubesine gitmem bekleniyormuş.

edit: seferberlik görev emrinin ancak seferberlik durumunda devreye girecek bir şey olduğunun ben de farkındayım, ancak asıl mesele, bedelli askerlik işlemlerinin zirvede olduğu ve askerlik şubelerinin aşırı yoğun olduğu bir dönemde, işi gücü bırakıp, sıraya girerek bu işlemleri yaptırmak zorunda olmakla ilgili.

edit 2: bu gece askerlik şubesine gittim. 24 saat çalışıyorlar ama şimdilik sadece bedellilere gece işlem yapıyorlarmış gittiğim şubede. sanırım her yerde de böyle.

edit 3: bugün gündüz saatlerinde en yakın askerlik şubesine giderek sefer görev emrimi aldım. bedellilerle aynı sırada işlem yapmadığımız için 10 dakikada bütün işlemlerim bitti. birliğim çanakkale olacakmış. bildiğimizden farklı bir şey yok. ekstra bir durum, çağrılma ya da tatbikat da söz konusu değil.

anladığım kadarıyla bu kez sadece yedek subay olarak askerliğini yapanlara yönelik bir şey söz konusu. 41 yaşımıza kadar bu durumu ara ara yaşamamız ihtimal dahilindeymiş. 41 yaşımıza kadar, sefer görev emri iptal olabilir, sonra yeniden yenisi çıkabilirmiş. belirttiğim gibi, şimdilik endişelenecek bir durum bulunmamakta. rutin bir prosedür bu. yalnızca bu kez çok sayıda yedek subaya toplu olarak gönderilmiş olması dikkat çekmiş gibi görünüyor.
  • tebliğ alınca savaşa gideceğinden korkanları görmemize sebep olan emir.

al tebliği dursun kenarda işte.
  • bugün bir arkadaşıma gelmiş. noluyo lan ? savaşa mı giriyoruz ?
  • 327. dönem yedek subayı olarak tarafıma da iletilen emirdir hayırlısı bakalım
  • bu gün sahşıma iletildi.valla ne yalan söyleyeyim çok sevindim hemen askerlik şubesine gittim.sadece tebliğ edildi.seferberlikte şurada görev alacaksın falan.(339 dönem yedek subay.eğirdir dağ komando okulu)ah dedim beni tekrar askere alsalar,alsalarda bedellilere takım komutanı yapsalar.fazla şey yapmayın lan alt tarafı günlüğü 750 tl den ultra herşey dahil tatil.21 gün 20 gece.
    not:buradan sayın hulusi akar a sesleniyorummmmmm.