şükela:  tümü | bugün
  • bakıldığında ardının görülebildiği durumdur.genelde şeffaf olduğunu söyleyenlerin art tarafları oynak olup net görüntü vermez.bunların art korkuları olduğu için,gerçekten şeffaf olanlardan da çok ürker ve onları bertaraf edebilmenin tüm yollarını kullanırlar.çok şeffaf bir avanta sistemleri olmasına rağmen yakalanamazlar çünkü tüm sistemi şeffaflaştırmışlardır.ataları 'işini bileceksin' diyerek yol göstermiş ve yol bulunmuştur.inanç sistemleri de şeffaf olup pazarlanır.ayakları kokar. yurt sevgileri çok geliştiği için liderlerini şeffaflıkla yurttan uzakta ve şeffaf iftira kampanyaları düzenleyebilmesi için ortamın içinde sıcak tutarlar... tüm aydınlatma araç isimlerini kullanarak göz alırlar. şeffaflıkla görüşü engelleme hünerleri son derece gelişmiştir.göz göze bakıldığında jöle kıvamında büyük boşluk görülür.geometri bilgileri bu nedenle mevcut olmayıp terimleri kulaktan doldur boşalt yaparlar.yakın yurt dışı dostları tarafından kaçış planları yapılır ve hazır tutulur.şeffaflıkla sihirbazlıklar sergileyerek mandrake yi bile şaşırtırlar..şeffafın halinden şeffaflar anlar deyişiyle yaşamda daimi olduklarını sanarak lunaparklarda canbaz gösterileri düzenlerler.müşterileri azalmaya başladığı için endişelidirler, bu nedenle promosyon çalışmalarına hız vermişlerdir.şeffafı sevin çünkü o sizi hergün seviyor.
  • bunun için insanlara yalvarıyorum.

herşey konuşmamaktan, saklamaktan, gizlemekten oraya çıkıyor. o aptal dizilerin, aptal filmlerin senaristleri de bunu çok iyi biliyor. tüm hikayeler burada düğüm oluyor. işte bu yüzden izleyemiyorum hiçbirşey.

yalvarıyorum saklamayın, konuşun, sorun, anlamaya çalışın, anlatın. şeffaf olun biraz. şöyle parmağın ucunu gösteren çocukların masumiyeti ile mi anlamak istersiniz, yoksa dayaktan önce parmağın ucunu gösterip aşağılayan babanın yapmacık otoritesi gibi mi siz bilirsiniz. ama azcık, parmağımın ucu kadar şeffaf olun.

ne düşünüyorsanız, ne hissediyorsanız, ne planladı iseniz bunu konuşun. konuşmadığınız herşey yanlış anlaşılmaya açıktır. öyle de olur. öyle de olmadı mı?

akıllanmadınız mı hala? gizden tiksinmediniz mi hala?

biraz olsun, bırakın elinizdeki kartları da; iki nefes yaşayalım olmaz mı?

yalvartmayın, ha, olmaz mı?

utanmaktan korktuğunuz kadar, korkularınızdan utansanız ya biraz. ölmezsiniz.
  • demek ki ben mutluyum, tuhaf bir su içmişimde içim görünüyor..

edip cansever kusura bakmasın, çevirdim biraz.
    zaten benim düşündüğümü belli etme durumum an meselesi, mutluyken de kızgınken de. çalışırken çok zor oluyordu bu durum, müşteriyle kavga etmeden gün geçmiyordu, neyse.
    çevreyle de öyle, ya bir sakla de mi. az rol yap.
    bu, insan sevdiğine plan yapmaz' mottomu küçük yaşta içselleştirdim diye mi yoksa öyleydim motto da neymiş mi..

bilmiyorum, ben çok seviyorum içimden gelenleri yapmayı. düşünmeden konuşmayı, düşünüp susmayı. su içmeyi.
    en sevdiğimi. sevmeyi.
  • gizli hesaplarınız olmasın, kalbinizde saklamayın hakikatleri, açık sözlü olun.

yöneticiyseniz astlarınıza karşı şeffaf olun, emirlerinizi gerekçeleriyle izah edin, ikna edin. korkmayın pozisyonunuzdan olmazsınız aksine pozisyonunuzu güçlendirirsiniz.

anne babaysanız evladınıza şeffaf olun, ona sunduğunuz hayatta dayattığınız kurallar için onu, anlayacağı şekilde ikna edin, kişiliğine saygı duyun.

evliyseniz eşinize karşı şeffaf olun, gizli hesaplarınız olmasın.

lakin bilgiyi paylaşın yoksa gelmez tabii sinan ve süleyman gibisi.
  • şeffaf olmamak daha zor inanın . özü sözü net bir insan olmak aldığınız her nefeste huzur getirir , başınız belaya girmez mis gibi yaşar gidersiniz . bir de yastığa kafayı koydumu maksimum 10 dakika da uyku garantili