şükela:  tümü | bugün
 • sega'nin eski buyuk ebatli konsolu.. pek tutmami$tir asil sukseyi sega master system 2 yapmi$tir.
 • bilgisayara terfi ederken attığım için şimdilerde çok pişman olduğum, böyle dikdörtgen biçiminde kaba saba bir aletti. shinobi ve shadow warrior oyunlarıyla hatırlarım. shinobi'de baya bir ilerlemiştim, ama bitirememiştim.

  yeni bir elektronik ürünü alırken eskisini yıllar sonra özleyeceğinizi hiç düşünmüyorsunuz tabii; "yeni"nin verdiği merak, istek bambaşka oluyor. bu alet de dün nereden aklıma geldiyse geldi, "kafamı siksinler keşke atmasaymışım" diye düşündüm durdum bütün gün. oynayacağımdan bile değil, evde dursa fena mı olurdu bir köşe de, 90lardan kalma, doğum günü hediyelerim arasında ilk unutulmaz olanı. ama çocuk aklı işte: "at gitsin, ne olacak!"

  işte böyle şeyleri hatırladıkça şimdilerde kullanmayı bıraktığım bazı şeyleri saklıyorum. ileride bakarım eski günleri hatırlarım; ya da antika niyetine durur bir köşede. 100 yıl geçmesine gerek yok 15 seneye antika sayılır elektronik aletler.

  segayı hatırlamışken bir başka efsaneyi de analım bari:

  (bkz: gameboy)
 • 4 yaşımdayken abim sayesinde tanıştığım dalgamotor.
  ilk oyunum moonwalker'dı. bissürü oyun vardı yahu hepsini hatırlamıyorum şimdi bir bölümünü yazayım;
  dick tracy, spy versus spy,rambo, shinobi, wonderboy, mortal kombat 2 (sayılı dövüşçü vardı), kurt adam olduğumuz bi oyun vardı
  sonracığıma scramble spirits, strider, batman alex kidd
  ohoo daha neler neler vardı.

  ama en çok aklımda kalmış oyun miracle warriors'dur. hayatımda oynadığım ilk rpg bu olsa gerek. o zamanlar çözememiştim tabi. meğersem haritada fps bakış açısıyla ilerliyor arada bir düşmanlarla encounter oluyor
  turn based dövüşüyor muşuz. adamlar ne oyun yapmış o zaman.
 • avrupa'da 1987 yılında satışı başlamış olan 8 bit oyun konsolu. rakibi nintendo'ya karşılık, sega toplam satışı 17 milyon ünite olan bu cihazın üretimini 1994 yılına kadar taşımış ancak satışını gelir düzeyi düşük ülkelerde devam ettirmiştir.

  en popüler oyunuda alex kidd the miracle world idi. (bkz: alex kidd)
 • küçüklüğümün özeti olan konsol.
 • 22 yıl sonra tertemiz ve çalışır durumda bir adedini alarak çocukluğuma geri döndüğüm konsol..
  bende yeri aynıdır çünkü uzun süreli belleğimin hatırladığı ilk ürün ve en kalıcı etkiyi yapabilmiş teknolojik alettir..
  sonic ile burada tanıştım..
  anaokulu ve birinci sınıfım bununla geçti..
  daha sonra nereye kayboldu bu atari, muamma..
  yine o güzelim oyuncaklar gibi hiç gereği olmayan bir şekilde elden çıkarılmıştır muhtemelen..
  şimdiki aklımla ona sahip çıkacağım..
  hayvanlara, bitkilere ve nesnelere her zaman ayrıcalık..

  o değil de hala genç miyiz, yaşlanıyor muyuz, yoksa çoktan yaşlandık mı?
 • çocukluğumda çok güzel zamanlar geçirmemi sağlamıştır. benim makinada adını hatırlamadığım bir motor yarışı, arkadaşımın makinasında ise alex kidd vardı. zaman zaman değiş tokuş yapardık, alex kidd tabi ki daha zevkli ve güzeldi. uzun seneler muhafaza ettim fakat 17 ağustos depremi benden aldı. binamızın enkazından herkes bir eşyasını çıkarmaya çalışırken, ben o güzel günlerin hatırına ağlayarak aradım fakat bulamadım. çocuk aklımla “kırılmıştır baba heryer taş” dediğimi hatırlıyorum.

  bugünlerde arayıştayım (bkz: sega master system 2) buldum fakat birini bulamadım.

  edit: motor yarışını hatırladım hang-on
  oyunu görmek isterseniz
 • oyun çalışmaz veya ekran oyunu karıncalı gösterdiğinde, oyun kasedini yerinden çıkarıp güzelce içine üfler, sonra yerine takardık.
 • oynarken fotoğrafım olan en eski oyun konsolu.
  buram buram 90lar, babaanne yeleği, şekilli ayakkabılar kokuyor.

  benim için bu konsol budur.

hesabın var mı? giriş yap