şükela:  tümü | bugün
  • sigortacılık eğitim merkezi, 3/6/2007 tarihli ve 5684 sayılı sigortacılık kanunu’nun 31 inci maddesinde belirtilen faaliyetleri gerçekleştirmek üzere, kanunun 24 üncü maddesinin 10 uncu fıkrasına göre türkiye sigorta ve reasürans şirketler birliği bünyesinde tüzel kişiliği haiz olarak kurulan bir meslek kuruluşudur. merkezin yapısı, kuruluş ve faaliyetleri, 1/6/2008 tarihli ve 26893 sayılı resmi gazetede yayımlanan sigortacılık eğitim merkezi yönetmeliği ile düzenlenmiştir.
    resmi web sayfası : www.segem.org.tr
  • özetin özeti görevi:acentelere verilecek teknik personel eğitimini yürütmekle görevli kurumdur. sınavları 250 soruluk soru arşivinden seçtiği 4'er şıklı 50 soruyla gerçekleştirir.
  • artik gorevlerine sigorta brokerlerine teknik personel egitimini vermeyi de eklemis olan kurumdur.
  • (bkz: sagem)
  • 8 yıllık bankacıyım. bir tane bile poliçe kesmedim. hep sigortadan destek veren arkadaşlara poliçe kestirdim. fakat yine de bunların eğitimini alıp sınavına girmek zorundayım.
  • 4 yıllık bankacıyım, kestiğim poliçenin haddi hesabı yok. kimse de destek vermedi amk! fakat yine de bunların eğitimini alıp sınavına girdim. bu belge olmadan da sigorta poliçesi kesilebiliyormuş. niye amk o zaman? hoş çalışmadım da, ankaraya gittiğimle kaldım.
  • uzaktan eğitim ile sınava sokan kurum. 13 eylül sınavında da üzmüştür bizi.
  • 4 aylık bankacıyım, bankacıların götü kocaman.

(bkz: yok mu arttıran)

bugün düzenlediği sınava gireceğim hede.
  • 5 yıllık bankacıyım , 2. kez sınavına girdim. kolay gibi görünüyor ama değil. 50 soruluk 4 şıklı sorulardan 30 tane doğru yapmak gerekiyor sınavında. sadece internette dolaşan 250 soruluk örneklerin olduğu test tek başına yeterli değildir, mutlaka ücretsiz ve süreli olan eğitim de tamamlanmalıdır.
  • sigortacılık alanında eğitim ve sınav faliyetleri yürüten sigortacılık eğitim merkezi adlı kurumdur.
    sigorta acenteleri,aktüerler,sigorta eksperleri,sigorta ve reasürans brokerleri bu kurumun açtığı sınavda başarılı olmak koşuluyla bu ünvanları alır ve faliyet yürütürler.sürekli mevzuat genelge ve yönetmeliklerin değişmesi sebebiyle sınavlara hazırlanacakların örnek soruları baz alarak sınava hazırlanmaları,sınav sonuçları açıklandığında kötü bir süprizle karşılaşmalarına yol açacaktır.yeni b.d.d.k hükümleri gereği poliçe üreten her çalışan poliçe üzerine attığı imzaların yasal bir hükmü olabilmesi için bu sınavında başarılı olup sertifika almaya hak kazanması gerekir.
    4 nisan 2015 tarihli teknik personel yeterlilik sınavına giren biri olarak ;eski sınavlar baz alındığında bu sınavdaki sorular zor ve ornek olaylar üzerine yoğunlaşmıştı.sınavın ilk yarım saati dolduğunda sınıfta soruları çözmek için çabalayan sadece 3 kişi kaldı.insanlarda bir umursamazlık vurdumduymazlık havası vardı.
    velhasıl kelam yeni sigortacı adayları ,çalışanlar , işsizler ,çalışıp kendini geliştirmek ve yenilemek isteyen herkesin bu konuya biraz daha eğilmesi kendilerini geliştirmek adına faydalı olacağı kanaatindeyim.