şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2 senedir bir türlü fırsat bulup açamadığım başlık.
    öncelikle seğmenlerde takılan kitlenin büyük çoğunluğunu sözlüğü takip eden insanların oluşturduğunu bildiğim için konuyu buraya taşıyorum.
    ankara’nın alternatifi olmayan tek parkı, resmen nefes aldığımız, huzur bulduğumuz seğmenlerin içine yine bu parkın mudavimleri tarafından ediliyor. üzerine alınan için net söylüyorum; sizin yiyeceğiniz çekirdeğe de, içeceğiniz sigaraya da sokayım şuncacık doğayı bile haketmeyen primat kılıklılar. çekirdek kabuğundan, izmaritten, çöplükten çimler görünmüyor artık. çok mu zor öğüttüğünüz zımbırtıyı bir poşete doldurup giderken de çöpe atmak. insanlar sizin çöplüğünüz yüzünden toprakla, çimle temas bile edemiyor.
    umarım birkaç kişi bile olsa şunu okur da dogmatik uykusundan uyanır.
  • 17-22 yaş arası ergenler sayesinde bugünlere gelmiş durum.

kola, çekirdek, instagram üçlüsüyle parkta bir araya gelen ergenler domuz gibi etrafı pisletiyorlar.
  • çöpü atananların ekşi sözlük okuyup üstüne bundan etkilenip atmayacağını sanan pollyanna serzenişidir.

oraya çekirdek çitleyen eşek heykeli diksen yine atacaklardır, ortadoğu ülkesi burası yavrucum, kime laf anlatıyorsun?

doğayı seven, kendisine saygısı olan böyle bir şeyi kendine yediremez zaten.
  • gerçekten anlamak mümkün değil. oraya geldiğine göre belli ki yeşile hasretsin. yoksa şehrin ortasındaki bir parkta kıçı kırık bir ağacın altında neden oturasın! ye, iç, zıkkımlan ama giderken çöpünü de at. o çekirdekleri bir poşete çitle. bir de bunu yapanların en az okumuşu üniversite öğrencisi. gerisini var sen düşün!

tanım: cehalet gitmiş eşeklik baki kalmış..
  • bugün saat 17' de gidip çöp toplayacağım parktır .
    böyle uzaktan isyan edeceğinize siz de gelin toplayın.

edit: bim'in park versiyonu olan seğmenlere ayağı olan gelmiş , maalesef çok duramadan çıktım.
  • çocukluğumun geçtiği parkı ankaranın açık halk plajına çevirenlere kafam girsin. sırf buraya dadanmaya başlayan ergen irisleri yüzünden iki senedir çocukluğumun parkına gidemez oldum lan. ilk zamanlarda millete laf anlatmaya çalışıyordum ama sonradan fark ettim ki bunlar resmen eğitilmez. tamam ergen kardeşim, amacın karı kız düşürmek olabilir ama bunun için ta ankaranın öbür ucundan gelip parkın içine sıçmana gerek yok. bak cidden iki senedir civar mahallelerden parka gelen de kalmadı, ekseriyetle allahın siktir ettiği yerlerden gelip buranın içine sıçma misyonu edinmiş keko tayfa geliyor. siktir git kendi mahallende ne bok yiyorsan ye. zaten ankarada buranın alternatifi yok anasını satayım, iyice sıçtınız parkın içine.

bu sorunun çözümü için bir fikri ankaralıları mesaj kutuma bekliyorum. artık elimizden ne gelirse, en küçük bir faydamız da olsa kârdır. belki buradan bir şekilde örgütlenip bir şeyler yaparız.
  • az önce ordan geldim hiç çöplük gibi gelmedi şahsen. sözlük ankara temsilcisi bildirdi.
  • yıllardır çalışmayan bir çankaya belediyesi var. bunu da konuşmak lazım. çöp kutusu ve çöp atma yerleri yetersiz o park için, ama önlem almıyorlar.

seğmenler parkı 4-5 sene önce elit bir parktı, şimdilerde sosyal medyanında yoğun kullanılmasıyla beraber, tamamen varoşların etiket yeri haline geldi ve oraya çöp atanların çoğunluğu varoş kitle.

aynı şekilde eymir gölü'de elden gitmek üzere. çünkü varoş kitle artık ne yapıyor ediyor, elit bölgeleri istila etmek için elinden geleni yapıyor.

kocaman edit: abb bakıyormuş parka.
  • öğleye doğru protokol yolu tarafında çöpler toplanıp yığılmıştı, belediye işçileri tarafından.

elitizm kasmaya gerek yok.