• feat esnasında diss attığı adamı 2 hafta sonra döven rapçi. şehinşah'ın sözlere bakınca zaten açık açık döveceğini söylemiş. türkçe rap gerçekten çok fantastik bir mecra.
  • söylediklerini anlamak güç olsa da dinlemesi keyif verir. sözlerini anladığınız takdirde de şarkılarının anlamsız kelimeler bütününden oluşmadığını görürsünüz.
  • 2008 senesinde kendisiyle sanal ortamda (facebook ya da msn tam hatırlamıyorum) görüntülü chatleşmiş ve akabinde dolandırılmıştım. o zamanlar 17 yaşımdaydım. amatör rap yapıyordum ve kendi çapımda hayallerim vardı. bunun mestefe diye bi kankisi vardı. mestefe, şeyho ve ben sözde feat yapacaktık. hesap numarası alındı. beatler atıldı. o zamanın parasıyla 200 lirayı kaptırdım. bir daha da ulaşamadım kendisine. çokta üstüne düşmedim. şimdi adam baya baya ünlü olmuş. hey gidi ergenlik günleri. böyle bir anım vardır kendisiyle.
  • namıdiğer şeyho.

sene 2014 falan o zamanlar kurtuluş'ta kalıyoruz. arkadaşla bi süredir freestyle king'leri izlemekteyiz. o derece ki artık adamın belki de çoktan unuttuğu freestyle'larını ezberledik. telefonda birbirimize söylüyoruz falan. izlemeyen varsa necip mahfuz'la olana baksın efsane bişey.

neyse bi akşam sokakta bi yere doğru giderken yolda bunu gördüm. hop şeyho naber falan derken ayaküstü biraz sohbet ettik. abi dedim hastayız sana eyvallah vs. orda dağıldık. böyle 50 100 metre gittim gitmedim bu bebe gelmesin mi arkamdan, dostum sana yeni albümden bi iki şey dinleteyim mi dedi. dedim olur tabi. ana caddede bi apartmanın mermer eşiğine oturduk bana kulaklıktan şarkı dinletiyo aq ahah. hangi şarkıydı hatırlamıyorum. dedim moruk süper olmuş, sağol kanka dedi gene dağıldık:d

böyle de kral adamdı(r), yaptığı işi sever sayar.

edit: ustad instagram hikayeden cevap yazmis. sarki koyu'ymus arkadaslar. adamda fil hafizasi varsa demekki. *
    görsel
  • lirikal anlamda türkiye'nin kesinlikle bir numarasıdır. oğlu atlas'a yaptığı son şarkıyı yayınlamıştır.

şarkı

--- spoiler ---

atlas, yunan mitolojisinde dünyayı sırtında taşıyan tanrının ismidir. dayanıklılığı ve kuvveti temsil eder. oğlu dünyayı sırtlayacak kadar kuvvetli olsa da onun yerine yorulmadan dünyayı taşıyabilirim diyor.

sen soluklan atlas, ben yorulmam asla
    dünyaları sırtlasam da yenilmem zamana

--- spoiler ---
  • türkçe rap'in burak yılmazı. başarılı mı? başarılı.
  • ‘karma’ gibi inanılmaz bir parça yaparak ustalık moduna geçtiğini kanıtlayan rapper.

sanırım 2008’den beri dinliyorum bu arkadaşı, hep farklı ve güzel şarkılar yapıyordu, ama ‘karma’ çok başka bir şey. insanüstü.

ölmeden önce birlikte üflemek istediğim insanlardan biridir.
  • attan inip, bırak eşşeği sinek bile diyemeyeceğimiz bir çocuğa binmiş şu sıralar. allah affetsin.
  • ağır pedofili
hesabın var mı? giriş yap