şükela:  tümü | bugün
202 entry daha
  • eski enteylerime bakarak görebilirsiniz ki gün geçtikçe sevgimin deli gibi azaldığı rapçi.

bu elemanı ilk defa daha karma şarkısıyla tanımıştım. izmit’ten ankaraya gidiyorum açtım random müzikler dinlerken “ıhtan” şarkısı çıktı. başta beğenmedim ama ot mot diyor şarkıda dedim “böyle türkçe rapler var mıydı ya?” diyerek devam ettim. sırayla şarkılarını dinlerken baktım eh işte falan filan. sonra instagramdan biraz araştırdım o ara da 20 bin takipçisi mi ne var daha. kurcaladıkça şarkılarını iyice beğenmeye başladım ki karma şarkısını her ortamda açıyordum, insanlar bana “kapat şu şarkıyı sik gibi” diyip değiştirtiyorlardı. gel zaman git zaman bu arkadaşla kadıköyde karşılaştım o ara da hangi şarkı olduğunu bilmiyorum ama yak yak olması lazım, onu çıkaracak onu dinliyordu bi arabada. o şarkıyı çıkardığından itibaren bu arkadaş bi gevşekleşmeye, kitlesine 15 yaşındaki çocukları çekmeye başladı. kendisinin her şarkısını öğrenip dinlemeye başladığımda sevgim 10 üzerinden 9 iken şu güne kadar 2 ye falan düştü. yeni şarkı çıkarmış merak edip dinlemiyorum bile o dereceyim.

bu gidişle muhtemelen kendisi kısa süre sonra piyasadan silinecektir. ben fero bi anda bu adamın 10 katı kadar yükseldi (yaptığı müzik iyidir kötüdür bilmem) ama mütevaziliğini koruyup asla bunun gibi sapıtmadı. kendisi biraz ya kendine çeki düzen vermeli ya da kaçınılmaz düşüş için biraz hazırlanmaya başlamalı.
  • kendisine spotifyda denk geldim ve ‘iyimiş dinlerim ben bunu’ diyerek favladım. dinliyordum denk geldikçe. sonra merak ettim kim bu arkadaş bi bakınayım dedim belki başka güzel şarkıları vardır. az sosyal medyasını kurcaladım. aq bakmaz olaydım. bir insan hiç mi yaşının gerektirdiği gibi davranmaz, bu kadar mı çamur, gevşek, laçka, laubali olur. cinsiyetçi olmak istemiyorum ama dilimizde yer edinmiş bi laf vardır ya ‘karı gibi’ diye. bu o. hatta kendisi tek başına sabah kuşağı kadın programı gibi bir insan. kavga, dövüş, dedikodu, entrika.
    amk zaten iyi kötü para kazanan, ortalama bi müziğe sahip, iyi diyebileceğimiz bi müzisyensin. kendini bu bitirme çabası niye? sus biraz da adam sansınlar.

tanım; kişisel gelişimini tamamlayamazsa 2 sene sonra çöp olacağı kesin olan karakter gelişimini henüz tamamlayamamış şarkıcı.
  • cool, vurdum duymaz, dünya sikime imajı vermeye çalışan bir velet.

bu adamı görünce aklıma liseli veletler geliyor. dostum, farklı olma çabasına gireceğin yaşları çoktan geçtin, gerçekten farklı olsan yine eyvallah ama değilsin bro.

unutmadan.
  • twitter da o kadar boş yapıyor ki engellemek zorunda kaldım.

tanım: şarkıları iyi ama aynı oranda boş olan rapçi.
5 entry daha