şükela:  tümü | bugün
 • 28 mayıs 2018 krt tv meral akşener canlı yayını sayesinde ogrendigim hede.

  hadi kopruyu anladik, dolar bazli krediyle yapiliyor, feasible olmadigi icin gecis/gelir garantisi veriliyor da hastaneye niye hasta garantisi veriliyor?

  salliyorum bir ilde herkes sonbaharda portakal mandalina yese, kalin giyinse devlet "kimse hasta olmuyor" diye para odeyecek?
 • baktılar sağlıklıyız, suyla falan zehirlerler, yada sağa sola kimyasal atık.
  olmaz diyenleri göreyim?
 • hastaneye gitmeseniz de taahhüt edilen hasta sayısının ücretini devlet ödeyecektir. ama hastalanıp bu hastaneye gittiğinizde de aldığınız sağlık hizmetleri sgk'dan karşılanacaktır, yani yine devlet karşılayacaktır.

  yani her türlü devlet karşılayacaktır bu hastanenin giderlerini, hani şu cebinden üç kuruş çıkmadan hastane yaptıran devletimiz.
 • cebimizden para çalmanın bir başka yoludur. adamlar doymuyor.
 • gazeteduvar'da bahsi geçen konu

  --- spoiler ---
  hızımızı almışken şu sıralar parlatıp durdukları şehir hastanelerine de göz atalım. 20 şehir hastanesinin yatırım bedeli 10.2 milyar euro ve sağlık bakanlığı’nın bu tesisler için ödeyeceği kira yıllık toplamda 2.2 milyar euro. kiraların 25 yıl boyunca toplam tutarı ise 57 milyar euroyu buluyor. sözleşmelerde, “ödemeler finansmanın sağlandığı para cinsinin ülkesinde gerçekleşen enflasyonla güncellenecektir” deniliyor. yani her yıl enflasyon oranında zam yapılacak. ayrıca hastaneleri işletenlere de ‘hasta garantisi’ verildi. kulağa tuhaf gelebilir ancak, devlet açıkça hasta olan vatandaşını ihale etti. ve taahhüt edilen kadar insan hastalanmazsa bütçeden açığı kapatma sözünü verdi.
  --- spoiler ---
 • tanrım insanlar yeni öğrenmişler hasta garantisi ni. şaşılacak esas şey bu.

  üstelik bu boşa bir garanti de değil. ankara için konuşuyorum şehirin iki ucuna iki şehir hasta fabrikası pardon şehir hastanesi yapıyorlar. bunlar faaliyete geçtiğinde üniversite hastaneleri hariç pek çok devlet hastanesi ve bunlara bağlı polikliniğin kapatılacağı uzun süredir konuşuluyor ( atatürk araştırma hastanesinin pek çok semteki poliklinikleri ).

  düşünün bahçeli evlerde hastalandınız sizi götürecekleri hastane bilkent te. şansızlık eseri hafta içi ve mesai sonuna denk gelirseniz ruhunuza el fatiha.
 • köprü - otoyolda olur da , hasta sayısında geride kalacağımızı zannetmiyorum.
 • hatta şehir hastanelerine daha fazla hasta gitsin diye bazı hastaneler yikilmaktadir.sehir merkezleri ozellere birakilmaktadir. istanbul'da şişli etfalinde içinde bulunduğu 3 hastane yikilacak ornegin.
 • ilk defa duyduğum ve gayet şaşırdığım bir iddia.
  detaylı araştırıp buraya öyle yorum yazacağım.
  detaylı anlatım vs yapacak yazarlar yeşillendirebilir.