şükela:  tümü | bugün
  • evlerin camlarından içeriye dolan araba ve motosiklet gürültüsü, özellikle de motosiklet gürültüsü. hiçbir gürültü bu motosiklet gürültüsü kadar rahatsız etmiyor beni: ne ambulans sesi, ne araba gürültüsü, ne korna sesleri, ne sokak köpeklerinin havlaması, ne insanların bağrışmaları ne de başka bir şey. gürültüsünden dolayı motosikletten nefret ediyorum, buna dur demeyen trafik polislerinden ve diğer yetkililerden de. yarış arabası gibi gürültü çıkaran bu motosikletlerin egzoslarının çıkışlarını kullananın kıçına monte etmeyi bile hayal ediyorum. o zaman istedikleri gibi bağırtabilirler motorlarını, en azından dışarıya o kadar gürültü vermez ve kendilerinin zevk aldığı bu gürültünün başkalarına verdiği rahatsızlığı kendileri de başka bir yönüyle duymuş olurlar.
  • barzolar. millete duser ingiliz aristokratı, bize dusen anadolu comari. sonra da iste boyle les gibi, yoz bir toplum.
  • tek şey; kültürsüzlük.
  • - her yerin beton olması
    - gider kalemlerinin çok olması sonucu muhtemel geçim sıkıntısı
    - güvenlik endişesi
    - çeşit çeşit gürültüler
    - ağaçsızlık
    - toprağa temas edememe
    - hava kirliliği
    - aşırı kalabalık
    - saygısız, sevgisiz, vicdansız, acımasız, gaddar, duygusuz, mantıksız, cahil, kaba, terbiyesiz, ahlaksız ve kültürsüz insanların her yerde her an karşınıza çıkma potansiyeli
    - monoton ve robot gibi hayatlar
    - kutu gibi iç sıkıcı dairelerde oturma zorunluluğu
    - bazı güzel ve düzenli semtler haricinde genelde evlerin birbirine çok yakın olması
    - ve çoğu evlerin manzarasının karşı balkonda asılı olan çamaşırlar olması
    - çoğu yeni yapılan binalarda balkon bile olmaması
    - denize ulaşmanın zor olması, ulaşılan denizin de çoktan kirlenmiş olmasından dolayı sadece izlenebilir oluşu
    - genelde çalışma ortamlarının kapalı ve güneş almayan plazalar olması
    - ülkemizde para kazanmanın genelde şehirlerde mümkün olmasından dolayı şehirden gitmek istense de gidememekten dolayı kapana kısılmışlık hissi
    - ve tabii ki artık korkunç boyutlarda olan trafik sorunu.