şükela:  tümü | bugün
  • olay çok grift. twitterda gezerken gördüğüm bir tweet dizisinden alıyorum
    - 2016da beyoğlu belediyesini denetleyen sayıştay, kültür kenti isimli vakfa usülsüz verilen 270m2lik mesire yeri tesbit ediyor. ihale iptal ediliyor.
    - kültür kenti vakfının kurucularının neredeyse tamamı akp'li.
    belediye başkanı ahmet misbah demircan da vakfın danışma kurulunda yer alıyor.
    ayrıca demircan'ın danışmanı ilyas ertemur (bu isme dikkat!) vakfın mütevelli kurulunda yer alıyor.
    - vakfin mütevelli heyetinde yer alan beyoğlu belediye başkanının danışmanı ilyas ertemur, "şehir ve kültür işleri tanıtım tic. ltd. şirketi"nin sahibi.
    sayıştay incelemesinde şirketin usule aykırı biçimde belediyeden çok sayıda ihale ve hizmet alımı yaptığı tespit ediliyor.

- ilyas ertemur, aynı zamanda sanatistanbul ajans başkanlığı yapıyor.
    sanatistanbul ajansının referansları birçok bakanlığın yanı sıra, toki ve diyanet işleri başkanlığı dahil birçok kurumla birlikte neredeyse bütün akp'li belediyeler.
    yani hepsiyle iş yapmışlar.

-şehir kıraathaneleri sanatistanbul'un patentli projesi. yani onlardan başkası bu isimle iş yapamaz.

- meselenin bedava çay ve kekle ilgisi yok. mesele milleti keklemek.

kaynak
  • işini bilen vatandaşların yatırım gayretlerinin uç uca eklenmesiyle oluşturulmuş bir yumakla ilgili olabilir.
    kimileri bunu girift rant ilişkileri olarak tarif edebilirler.
    ben bu şerefi savcılara vermeyi tercih ederim.
    tabii yürekli savcı kaldıysa...
    var mıdır?
  • (bkz: sanatistanbul)
    (bkz: #77956257)