şükela:  tümü | bugün
  • bir çocukluk nostaljimin daha bitivermesi olayı. otobüs hızlı hızlı giderken o sayıları okumanın heyecanını taşıyordum.

kaynak
  • rakım kalsaydı bari. ülke batıyor diye mi onu da kaldırdılar acaba?
  • tekirdağ'da bari rakım kalsın.
  • yav sineği sıkıp yağ çıkarma derdindeler. neymiş masraf oluyormuş.

ülkenin ammına koymak isteyen cengize şlap diye 50 milyon 50 milyon para yağdır. suriye 360 milyar tl yağdır. oraya yağdır buraya yağdır.

tabelaya gelince: yav masraf oluyordu.

ne kadar da israfla mücadele eden bir hükümet.
  • bu entry'den sonraki gelen entrylerde rakı esprisi yapmak yasaklanmıştır.
  • isabetli karar.

nüfus zaten değişken bir konu, çok anlamlı degildi zaten. rakımımn neden o tabelada olduğunu da merak etmişimdir hep. o sehirle ilgili bilmemiz gereken en önemli şey o mu?

vardır belki bir açıklaması.
  • ben de nüfusu güncelleyecekler diye kaldırdılar sanıyorum. geçen de niye bu kadar uzun sürdü acaba diye düşünmüştüm. rakım bilgisinin kaldırılmasını da anlamamıştım sonuçta değişen bi sayı değil. neyse, üzücü bir olaydır. ne kadar masrafı olabilir ki.
  • bahanesi ''her yıl yenilenen nüfus bilgilerini tabelalar üzerinden değiştirerek yapılan büyük masrafı engellemek için'' mis. rakim bilgileri cografya ile alakali oldugu icin eger 15 siddetinde deprem olmaz yahut 2km capinda meteor falan dusmezse pek degismiyor. nufus dediginde zaten bes yilda bir sayilan bir seydi eskiden onu da en son ne zaman saydilar hatirlayan var mi? simdi adrese dayali sayim diye bir sey uydurdular binalarinin yuzde 30'u kacak, kayitdisi olan bir ulkenin adrese dayali nufus sayimi ne olcude dogrudur o da ayri bir tartisma konusu. afgan, suriyeli meselesine hic girmiyorum. karayollari genel mudurlugu zor geldi demek yerine tasarruf bahanesi arkasina saklanmis. bir akil vereyim belki islerine yarar, sehirlerin sinirlari ve ilcelerin isimleri de sik sik degisiyor, masraf olur diye isim yazmayi da biraksinlar. bolge ismi yazsalar yeterli olur. tabelalarda ''su anda akdeniz bolgesindesiniz'' gibi bir bilgi yeter bence.
  • masraftan kısmak içinmiş :/
    ne diyelim itibardan tasarruf olmazdı ama