şükela:  tümü | bugün
 • - hem parayi bizden alacaksin, hem yonetmelige gelince biz karismayalim yok yaaaaa ...

  basbakan'a bu cumleyi kurdurtan kurumdur.

  parayi veren dudugu calar mantigi, yalniz bu cumlenin icinde hic anlayamadigim bir yanilgi var. sehir tiyatrolarinda calisan oyuncularin maaslari belediyeler tarafindan odeniyor, belediyeler ise halktan aldiklari vergilerle ayakta duruyor, halk kim ? biziz, yani sen, ben, o, peki basbakan nasil boyle bir cumle kuruyor, - hem parayi bizden alacaksin! derken, buyuk sehir belediyesinin ayri bir kazanc kaynagi mi var ? sorusu geliyor aklima, (bizden) yani siz ayri, sehir tiyatrosundaki oyuncular ayri mi ?, ayrimcilik kokan bu soylem, beni yarinlar icin kaygilandiriyor acikcasi. - taraf olmayan bertaraf olur ! keza bu sozlerde urkutucu cinstendi.

  ben mudahale etmedigim, yonetmeligine karismadigim islere para vermem, destek cikmam, eger benim zihniyetime aykiriysa, sen git kendi tiyatronu kur, ozel olarak oyna ne oynayacaksan. soz konusu olanin tiyatro olmasi, devletin sanata mudahale etmesi, basbakan'in muasir medeniyetler soylemini aklima getirdi...
 • bilim ve sanat hep birlikte anılır kitaplarda. bilim tamamlandı (tübitak), sıra sanata geldi (şt)diye düşündürür.
 • şehir tiyatrolarının bir şekilde demokrasi kavramıyla içiçe olduğunu bugünkü yazısıyla çok iyi bir şekilde ifade eden mehmet tezkan, başbakanın bu konudaki ileri demokratik! tavrını eleştiriyor.
  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1535461/default.htm
 • zamanında tekel işçilerinin direnişine "lüxüs hayat" oyunuyla destek vermiş! şimdi direnişine farklı kesimlerden destek bulmaya çalışanların dertsiz, tasasız tiyatro yapma mekanları.
 • her sene fix
  duşan kovaçeviç ve çehov oyunlarına yer veren
  şu sıralar özerkliği iktidar tarafından engellenen kurum
 • bilet bulmanın neredeyse imkansızlaştığı kurum..
  birkaç sezon önce ayın 23. ya da 24. günü sabah erkenden bomboş salondan istediğim koltuğun rezervesini yaptırır, gün içinde gider biletimi elden teslim alırdım..
  kaç sezondur bir türlü bilet bulamıyorum, yeni sistemi nedir, bu insanlar ne ara dolduruyorlar bu salonları.. bilgisi olan biri bir yardım etse ne güzel olurdu..

  işsiz biri olarak en önemli aktivitem şehir ve devlet tiyatroları olabiliyor, bilet konusu da böyle sıkıntılar çıkarınca boş bir hayat geçirmiş oluyoruz..

  düzeltme: ne sagciyim ne solcu bakkalim ben bakkal yardımıyla öğrendik durumu, kaptık cibali karakolu'na bileti, haydi bakalım..
hesabın var mı? giriş yap