• bilim ve sanat hep birlikte anılır kitaplarda. bilim tamamlandı (tübitak), sıra sanata geldi (şt)diye düşündürür.
  • bilet bulmanın neredeyse imkansızlaştığı kurum..
    birkaç sezon önce ayın 23. ya da 24. günü sabah erkenden bomboş salondan istediğim koltuğun rezervesini yaptırır, gün içinde gider biletimi elden teslim alırdım..
    kaç sezondur bir türlü bilet bulamıyorum, yeni sistemi nedir, bu insanlar ne ara dolduruyorlar bu salonları.. bilgisi olan biri bir yardım etse ne güzel olurdu..

işsiz biri olarak en önemli aktivitem şehir ve devlet tiyatroları olabiliyor, bilet konusu da böyle sıkıntılar çıkarınca boş bir hayat geçirmiş oluyoruz..

düzeltme: ne sagciyim ne solcu bakkalim ben bakkal yardımıyla öğrendik durumu, kaptık cibali karakolu'na bileti, haydi bakalım..
  • şehir tiyatroları'nın 73 yıldır yayımlamakta olduğu türk tiyatro dergisi, darülbedayi'nin 100.yılı için yapılan etkinlikler kapsamında dijital ortama aktarılmış ve tiyatroseverlere sunulmuştur.

türk tiyatro dergisi arşivi
  • buranın sitesinden nasıl bilet alınabiliyor anlamadım!? gördüğüm kadarıyla 15 günlük periyotlar halinde oyun takvimi açıklanıyor. ben de yeni program açıklansın da bilet alayım diye gün gün takip ediyorum yeni programı fakat kimi oyunların biletleri, daha takvim açıklandığı gün bile "tükenmiş" durumda. kim nereden, nasıl aldı bu biletleri de tükendi anlamadım ki.
  • - hem parayi bizden alacaksin, hem yonetmelige gelince biz karismayalim yok yaaaaa ...

basbakan'a bu cumleyi kurdurtan kurumdur.

parayi veren dudugu calar mantigi, yalniz bu cumlenin icinde hic anlayamadigim bir yanilgi var. sehir tiyatrolarinda calisan oyuncularin maaslari belediyeler tarafindan odeniyor, belediyeler ise halktan aldiklari vergilerle ayakta duruyor, halk kim ? biziz, yani sen, ben, o, peki basbakan nasil boyle bir cumle kuruyor, - hem parayi bizden alacaksin! derken, buyuk sehir belediyesinin ayri bir kazanc kaynagi mi var ? sorusu geliyor aklima, (bizden) yani siz ayri, sehir tiyatrosundaki oyuncular ayri mi ?, ayrimcilik kokan bu soylem, beni yarinlar icin kaygilandiriyor acikcasi. - taraf olmayan bertaraf olur ! keza bu sozlerde urkutucu cinstendi.

ben mudahale etmedigim, yonetmeligine karismadigim islere para vermem, destek cikmam, eger benim zihniyetime aykiriysa, sen git kendi tiyatronu kur, ozel olarak oyna ne oynayacaksan. soz konusu olanin tiyatro olmasi, devletin sanata mudahale etmesi, basbakan'in muasir medeniyetler soylemini aklima getirdi...
  • an itibari ile oyunlar iptal edilmiştir . gelen sms içeriği
    "planlanan etkinliklerimiz 1 nisan 2020 tarihine kadar iptal edilmiştir. biletleriniz askıya alınmış olup, 1 yıl boyunca dilediğiniz herhangi bir sahnemizde kullanabilirsiniz. askıdaki biletleriniz ile gitmek istediğiniz oyunlara profil sayfanızdaki '' askıya aldıklarım '' bölümünden bilet değişim işlemi yapmanız gerekmektedir. irtibat: 0212 455 39 00 - seyirci iletişim merkezi b016"
  • biletlerin 1 ay öncesinden tükendiği, sözde rezervasyonun ise o biletleri tükenmiş haldeki oyunlara 1 hafta kala yapılabildiği (haliyle yapılamadığı), 1 ay öncesinden alınan oyuna "ameliyat" kadar ciddi bir mücbir sebeple gidemeseniz bile paranızı cukkaya indirip "sistem" gereği iade yapmayan ya da başka oyuna aktarma ya-pa-ma-yan kurum.

şimdi benden aldığınız o parayı güle güle değil, ağlaya ağlaya kullanın inşallah.
  • asla istediğim an bilet bulamadığım kurumdur.
    rutininden farklı bir etkinlik yapmak istediğinde bunun içinde tiyatro olamıyor. neden? çünkü biletler 1 ay öncesinden tükeniyor. güzel bir yerden izlemek istiyorsan hele 1.5 ay öncesinden biletini alman lazım ya da son anda bilet alıp herkesin yerleşmesini bekleyip boş yer kalırsa ön tarafta bir yer buluyorsun o da şansına ne denk gelirse.
    tabi bu durum anadolu'nun diğer yerlerinde nasıldır bilemiyorum ama burada durum bu.
    (bkz: eskişehir büyükşehir belediyesi şehir tiyatroları)
  • çocukluğumdan beri birçok oyuna gittim çok güzel uyarlamaları izleme fırsatı buldum fakat 2 sezondur kalitede düşüş var. uyarlanan oyunlar uyuşmuyor, eski oyuncuları,eski yönetmenleri, eski yazarları/çevirenleri özlüyorum.
hesabın var mı? giriş yap