şükela:  tümü | bugün
 • yakında gerçekleşmesi muhtemel sözde özgürlükçü kesimin sessizliğinin utanç verici olduğu rezil durum.
 • kapatılacak olan sadece şehir üniversitesi değil, hoşa gitmeyen her türlü akademik sestir. 15 nisan 2020 türk akademi dünyası için kapkara bir gün olarak tarihe geçmiştir.
 • ömer dinçer'e göre 2018'de kararı verilen durumdur;
  "cumhurbaşkanı erdoğan bir bosna-hersek ziyaretindeyken, erasmus veya birtakım ziyaretler nedeniyle ülkede istanbul şehir üniversitesi öğrencileri vardı. öğrenciler ona muhabbetlerini göstermek için oteline gittiler. ama erdoğan öğrencilerin istanbul şehir üniversitesi öğrencileri olduğunu öğrenince soğuk bir mesafe koydu ve açıkça ‘üniversiteye kayyım atayacağız’ dedi. bir cumhurbaşkanının ortada bir şey yokken bunu söylemesi ne anlama geliyor?"

  kaynak: https://t24.com.tr/…arini-2-yil-once-soyledi,872728
 • (bkz: istanbul şehir üniversitesinin kapatılması)

  yalnızca istanbul şehir üniversitesi tehlikede değildir. yök kanunu'nda yapılacak değişiklik ile bütün vakıf üniversitelerinin faaliyet izinlerinin durdurulması kolaylaşacaktır (bkz: #105398020).
 • infaz yasası, şehir üniversitesi'nin kapanması ve buna benzer hadiseler çok yakın bir zamanda bazılarına derin pişmanlıklar yaşatacak...
 • bugüne kadar, muhafazakar kesime olması gerektiği gibi eğitim verilen, tüm ideolojilere saygılı bir kesim yetiştirilmesi amacıyla faaliyetine devam eden, belki başka yerde birlikte bulunması mümkün olmayan fikirlere sahip değerli insanları bir arada tutmayı başarmış bir okulun kapatılmasının gündeme gelmesi günümüz şartlarında şaşırtmamıştır.

  şaşırtan: özgürlükten yana olduklarını iddia eden sözlük yazarlarının da aslında belli ideolojilerin özgürlüklerini savunduğu gerçeğinin bu olayda ortaya çıkmasıdır.
 • az önce alttaki tivite denk geldim:

  "hocalarımızın maaşının sadece %30’u yatırılmıştır.
  suç yönetimde dendi kayyım atandı,sonra kayyım düzeltemedi kapatıyoruz denilecek.herkes birbirini suçluyor, peki öğrencilere ne olacak?kime gidelim,hakkımızı arayalım?siz söyleyin biz ona göre kapıları aşındıralım
  #sehirhepimizin"
  kaynak:
  https://twitter.com/…tatus/1255940862074335232?s=19

  not:
  hükümet neden böyle bir savunma mekanizması oluşturdu tam anlayamıyorum. ama bu hareketler oy oranlarını daha da aşağıya çekecek gibi duruyor.
  vakti geldiğinde diğer partiler bunları seçim meydanlarında halka hatırlatacaklar.
 • (bkz: istanbul şehir üniversitesinin kapatılması)
  yakında gerçekleşecek olanmış.
  bazı hocalar öğrencileri ile vedaşlamış bile.
  umarım öğrenciler mağdur edilmez. ki edilmez diye ümid ediyorum. inşallah yani.
 • dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerde görev yapan 65 saygın akademisyen, ‘borç’ bahanesi ile el konulup marmara üniversitesi'ne devredilen şehir üniversitesi öğrencilerinin çağrısına ortak oldu. akademisyenler cumhurbaşkanı erdoğan'a gönderilen açık mektuba imza atarak "üniversitenin kapatılması, akademik kurumların özgürlüğü ve özerkliği açısından türkiye'nin itibarına önemli bir darbe olacaktır" uyarısı yaptı. #şehirhepimizin inisiyatifinden çağrı