şükela:  tümü | bugün
  • otobüsün mola yerine giriş yapması ve akabinde yolcuların inmesiyle gerçekleşir. gözlemlediğim kadarıyla yıkama esnasında otobüsün içinde uyuyan güzel bir kız varsa otobuse suyu tutan yöre delikanlısı kızın uyuduğu cama hoyrat bir biçimde cumshot yaparcasına suyu fışkırttırıyor. hatta bu işlem sırasında delikanlıya dikkatlice bakın, "zalım dünya seni otobos içine beni de otobosun dışına hortumla koyarsın haaa" dediğini duyar gibi oluyorsunuz.

eved.
  • kışın iç bölgelerdeki mola tesislerinde, otobüsten inince yerlerin çatırdamasına, buz tutmasına sebep olan ritüeldir.
  • mola esnasında sigara icenlerin yegane izlencesidir.
  • aslında bir dinlenme tesisi geleneğidir. sadece otobüslerin değil tesise gelmiş tüm araçların ön camı yıkanır . gecenin 2'sinde de , sabahın köründe de bu hizmet devam eder. hizmet, çoğu sigortasız hatta bir kısmı da maaşsız 3-5 kuruş bahşişe çalışan insan evlatları tarafından icra edilir.
  • kafanızı cama yaslamış mışıl mışıl uyurken şırıl şırıl bir sesle uyandıran ritüeldir.
  • nedendir bilinmez her seferinde pür dikkat izlediğim, dayanamayıp hocam şurayı yıkamadın diye söylendiğimde yıkama fırçası ile kovalandığım aktivitedir. bir insan bir otobüsün yıkanmasını neden izler ve utanmadan müdahale eder, bunu izleyicilerin takdirine bırakıyorum.
  • bu olay sırasında otobüslerin ön camına çiçek, kalp vs. çizerek görenlerin de gülümsemesini sağlayan cam silicilere rastlanabilir. en azından ben bazen denk geliyorum. bunu birini gözüne kestirip mi yapıyor yoksa kafasına esince mi yapıyor onu bilmiyorum yalnız. ama gördüğüm hep aynı adam.
  • nedense kek almak için dışarı çıktığımda yakınlarındaysam korkarım bir yerim ıslanacak diye, o yüzden gıcık olurum.
  • hipnoz etkisi yaratır bende hep, gözlerimi ayıramıyorum resmen. genelde içerde olduğum için de o şaaaoor vzooort gibi sesler eşliğinde.
  • kış günlerinde içimi acıtan hadisedir. götüm dona dona tuvalete giderken o garibim otobüse o buz gibi havada birde soğuk su tutmazlar mı harbiden içim acıyo işte o an otobüse.. yazık lan!!