şükela:  tümü | bugün
  • yerine göre bir ihtiyaç olabilir tabi. zaten o amaç için geliştirilmiş bir özellik... ancak kimi şahsiyetlerin bu işi sırf ''parasını verdim sonuna kadar kullanacağım'' mantığı yüzünden yaptıklarını da düşünmüyor değilim. adam daha oturur oturmaz sonana kadar yatırıyor koltuğu. bu gibi kişilere önce bir soluklanmayı, arkada oturan ve zaten uzun yol stresi yaşayan yolcuyu ilk dakkadan ayar etmemelerini tavsiye ediyorum.
  • koltugun kenarindaki bir kolu cekmek veya bir dugmeye dokunmak ve bu sirada hafifce arkaya yaslanmak yoluyla gerceklestirilir.
  • yatirmadan önce arkadakine nazik bir uyari yapilmadiginda adami uykusundan bir anda bacaklarinn sikismasiyla uyandiran hadise
  • öküzlük varsa ortada, bu 15 saat yol gidecek yolcunun koltuğunu hafiften geri yatırmasında değil, bu otobüsün koltuk aralarını afedersiniz çük kadar bırakacak şekilde üretenlerde ve bu otobüsleri de o 15 saatlik yola sefere koyanlardadır gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var?
  • az önce yaptığım eylemdir.

arkamda oturan ve cono olduğu her halinden belli kaşarımsı adana yolcusu hatun cırlamaya başladı tabi.

hiç terbiyemi bozmadan usulca " siz de kendi koltugunuzu arkaya yatırınız hanımfendi" diyip önüme döndüm.

tabi yatıracam koltugumu arkadaş. 14 saatlik yolculugun 10 saati film-oyun derken dimdik ereksiyon durumunda duran koltugumu bırak da 4 saat uyumak için yatırayım değil mi?
  • orospu çocuklarının yaptığı eylem.
  • verdiğimiz paraya dahil bir hizmet olduğu için doğru zamanı kollayıp yapılması gereken eylemdir. özellikle ilk mola sırasında veya sonrası kanımca en uygun zamandır.
  • otobüse biner binmez yapılıp sonuna kadar öyle bırakıldığında tahammül sınırlarını zorlayan eylem. servis esnasında bile doğrultmayanlarına rastladım. kucağınızda taşıyormuşsunuz hissi oluşturur. ön koltuktaki mutlaka uyarılmalıdır. bir de yolculuk boyunca uyuyanına denk geldiyseniz uyarmak da işe yaramıyor tabii.
  • otobüsler 54 yerine 46 koltuklu şekilde düzenlense ne önde giden arkadakini rahatsız ediyor muyum endişesini taşır ne de arkadaki kucağında başka bir yolcuyla yolculuk etmek zorunda kalır. tanım yapacak olursak, otobüslerin daha fazla yolcu alabilmek için daraltılan koltuk araları yüzünden sorun olan eylemdir.