şükela:  tümü | bugün
 • bir kaç detayı farketmeme neden olan yolculuklardır.

  1-ikramlar genelde moladan sonra verilir.
  2-bazı 2+2 otobüslerde koridora bakan koltuğun koridora doğru bi 10 cm kadar kaydırılabilmesi.
  3-bi öndeki koltukla aradaki mesafenin arkalara doğru gidildikçe düşmesi.
  4-bazi firmalar hediye puanlarla alinan biletleri iptal etmiyor. puanla bilet alırken iptal edemeyebileceğinizi iyi düşünün.
  5- otobüslerine çizgi takip sistemi koyan firmalara şükranlarımı iletiyorum. ama surekli rahatsız ediyor diye bunun fişini çekennmuavin ve şöförlere teessüflerimi iletiyorum.
  6- yılda size 8000 tl kazandıran bir yolcunuzun bilet iade talebini(konu ne olursa olsun, mevzu iki haneli otobüs bileti. ekrandan profilinizi de görüyorlar) geri çevirirseniz emin olun iyi yapmamış olursunuz. tek firma siz değilsiniz. aidiyet kazandırdığınız yolcular hep sizi tercih ediyor, benden iyi biliyorsunuz bunu.
  7- otobüs ikramları(nitelikli ikram ve sunum)firma kalitesini ortaya koyan en önemli göstergelerden birisidir.
  8- çok yoğun günlerde(bayram, okulların sınav sonrası dönemi, kayıt dönemi, bitiş dönemi) koltuğunuzun yanında diğer cinsten(teyze, nine) yolcu olursa şaşırmayın. bilet kesenler hatırını kıramayacakları, ille de cam kenarı diye direten yakınlarına el mahkum yapıyor bazen.
  9- yolculul esnasında otobüs kaptanıyla herhangi bir sorun yüzünden ikili diyaloğa girmek otobüsteki diğer yolcuların güvenliğini tehtit etmek demektir.
  10- muavin ile sürtüşürseniz bir fırsat bulursa size mutlaka bi kazık atmaya calışıcaktır. şizi uyandırmadigi için mesela şehrin dışında 5 km ilerinde inmek zorunda kalabilirsiniz.