şükela:  tümü | bugün
  • her biri yaklaşık 1 gb olan görüntülerdir. izlerken kota kullanımı göze alınmalıdır. bilgisayar ekranından tam olarak çözenürlüğün tadına varılabilir mi o kısmını size bırakıyorum.
    videoları açtıktan sonra 8k'yı seçmeyi unutmayın otomatik olarak daha düşük çözünürlükte açılabilir.

abd; new york city: 12k kamera ile kaydedilmiş ancak yayınlanabilmesi için 8k'ya çevirilmiş kuşbakışı görüntüler. sinema fotoğrafçısı phil holland tarafından kaydedilmiştir.

ekipman: 3x red weapon monstro 8k vv kamera

youtube

-----

abd; los angeles: yine phill holland tarafından kaydedilmiş kuşbakışı görüntüler.

ekipman: red weapon dragon 8k vistavision

youtube

-----
    abd; yosemite vadisi: 4 gün 4 geceyi içeren 45.000 fotoğraf aracılığı ile oluşturulmuş görüntüler. ronald söthje'nin görüntü yönetmenliği ile.

ekipman: 2x canon 5ds r and sony alpha 7rıı kamera,
    canon 16-35mm ııı, canon 24-70mm ıı, canon 70-200mm ıı, zeiss otus 28, zeiss otus 85, zeiss batis 25, zeiss batis 85 lensler

youtube

-----
    birleşik krallık; londra: yönetmen ve görüntü yönetmeni federico rea tarafından kaydedilmiş kuşbakışı görüntüler.

ekipman: red helium cinema

youtube

-----

iskoçya: tyson henderson tarafından visitscotland için kaydedilmiş görüntüler.

ekipman: red helium

youtube

-----

yeni zelanda: 16 haftada 220 saat çekim yapılıp elde edilmiş 185.000 fotoğrafın 1000 saatlik çalışma ile 60fps video haline getirilmesi ile elde edilmiş görüntüler.

timestorm films şirketi tarafından hazırlanmış.

ekipman: sony a7rıı; b-roll: sony a7s & canon 6d kameralar.
    zeiss otus 28mm, canon 11-24mm, tamron 15-30mm, zeiss milvus 35mm, canon 70-200mm lensler.

youtube

-----

japonya; tokyo, hokkaido, hakodate, toyokawa, yakushima, shizuoka: video prodüksyon şirketi armada tarafından çekilen görüntüler.

ekipman: red weapon 8k, djı ronin 2 kamera

youtube

-----

peru; lima, iquitos, cusco, ollantaytmbo, machu picchu, puno: iki haftada kaydedilen görüntüler amerikalı yönetmen ve sinematograf jacob schwarz tarafından kaydedilmiş.

ekipman: red helium 8k super35mm sensor

youtube

-----

türkiye; istanbul: maalesef bulabildiğim en yüksek çözünürlüklü video 4k yine de es geçmek istemedim. amir kulaglic tarafından kaydedilmiş, çamlıca tepesi, eminönü, kızkulesi, sultanahmet camisi, ayasofya, kapalıçarşı, kadikoy rıhtımı, yeni cami, topkapı sarayı ve ortaköy camisi gibi ikonik yerlere ait görüntü.

ekipman: canon 5d mark ııı and gh4

youtube

-----

abd; new mexico, albuquerque: lyric swift tarafından kaydedilmiş görüntüler.

ekipman: bilgi verilmemiş.

youtube 1. bölüm
    youtube 2. bölüm

-----

abd; san francisco: robert glusic tarafından golden gate bridge civarı ve şehir merkezinden kaydedilmiş görüntüler.

ekipman: bilgi verilmemiş.

youtube

---
    not: liste güncellenecektir.
    [gündemde kaybolmaması için entry'lerinizi eksik etmezseniz sevinirim. (forumumuza hoş geldiniz)]
  • tez yazarken başka işim yokmuş gibi oturdum bekliyorum dolsun izlicem diye...
    oha dedirten görüntülerdir.
  • bu çekimleri yapan kameraları ülkeye sokup satsak döviz krizi diye bişi kalmaz.
  • turknet sağ olsun 8k bile donmadan izleyebiliyorum fakat ne laptop'ın ekranı 8k destekliyor nede laptop'ın kendisi 8k çekince internet değil pc kasmaya başladı zaten görüntü 8k'da kırılıyor. görüntüler sağlam.
  • cogu turk suserin fark goremeyecegi videolardir. cunku ya internet kotalari (bkz: adil kullanim kotasi) yoktur yada 8k goruntuleyecek ekranlari. (bkz: ekran cozunurlugu)
  • şimdi beylikdüzü nü 28k seyretsen ne seyretmesen ne...

k israfı..
  • elin adamı bunları çekiyor, ben de türk telekomun dayadığı 2 mgbtlik kapasitesiyle izlemeye çalışıyorum. bu bir dramdır.
  • (bkz: açmayın modem alev aldı)

millet bizim açamadığımız 8k çözünürlüklü videoları internete yükleyebiliyor. sanki onlar 2100 yılında biz 1900'lü yıllarda kalmışız gibi.
  • adil kotası dolmak üzere olan internetimi, heyecanlandıran görüntülerdir.
  • dehşet görüntülerdir