şükela:  tümü | bugün
 • debe editi 1: öncelikle şu entry'deki çocuklara bir destek veriniz; (bkz: oyuncaklar otostopta)

  debe editi 2:daha hala bu trajediyi ergenekonmuş,balyozmuş olaylarına bağlıyorsan benim sana söyleyecek bişeyim yok arkadaşım...senin şu anda savunduğun, laf söylemeye korktuğun,el ele kol kola hareket ettiğin meşhuuur akçılar grubunun başı değil miydi ergenekon'un savcsı olduğunu halka haykıran! bir kinin nefretin varsa gidip onlara kussana?...neden bir şehide ölüye kendini savunamayan bir insana saldırıyorsun? cesaretin buna mı yetiyor? bilahare afganistan'da şehit olan bu insanın dünya görüşünün ne önemi var?...bir insan...bir asker...bir anne baba evladı...ve henüz yargılanmadan suçunun ne olduğu bile bilinmeden ve üstelik ölmüş iken yargısız işten atılmış...!...söyle bakalım sen afganistan'daki bu şehidin; kuddusi okkır'a ağlamadığını ona üzülmediğini nerden biliyorsun? allahtan ayet mi indi sana?...ak medya'nın servis ettiği bir khk kağıt parçasına mı iman ettin?...nedir bu kininiz? ölülerine bile nefret kusacak kadar ne yaptı size bu suçsuz askerler...?

  şehit olan ; bir insan öncelikle....sen ona,elinde bir delil olmadan yargısız bir şekilde, şucu bucu diye bakıyorsan benim seninle konuşacak bir şeyim yok....konuşacaklarımı da aşağıya ellerim titreyerek yazdım zaten!

  debe editi 3:entrym'de yer alan bazı sert ifadeler konusunda ekşi destek'ten silinme uyarısı geldi...bu şekilde gelen uyarıların hiçbirini takmadım şimdiye kadar ve silinmelerine müsaade ettim...ama burda bu şehidin hatırına entrym'i düzelteceğim...eski halini okuyanlar,okumuştur,okumayanların ise bir isyanı varsa eksidestek orada bir yerlerde....

  içimi paramparça etmiştir!

  evet bu da oldu...

  http://i.hizliresim.com/g24z9q.png

  eğer ki bu senin kalbinde bir isyan kıpırtısı oluşturmuyorsa ey yazar kardeşim;

  o kalbin kurusun!

  ağustos 2016'da afganistan'da şehit olan ve şehit olduğunda akp'lilerin taziyesine gittikleri astsubay esat kalkan; 22 kasım 2016 ohal kapsamında khk'lar ile ordudan ihraç edildi...

  bir şehit; terörist diye işten atıldı yani.....!

  ortaçağda; cadı avı yapılırken evlere baskınlar yapılıyordu...bu baskınlarda suçluyu bulamayınca, aileye soruluyordu;

  -suçlu nerde...?

  -geçen yıl öldü...

  -öldü mü?

  -evet öldü...?

  -mezarı nerde...?

  -şurda...

  -askerler!...derhal mezarı açın...suçlu ölü olsa bile yargılanacak...!

  adamın mezarı kazılır,cesedi mahkemeye getirilir,mahkeme cesedin yakılmasına karar verir...ve ceset halkın gözleri önünde yakılarak cezalandırılırdı...

  bir şehit...afganistan'da...ülkesinden binlerce kilometre uzaklıkta...vatan emretmiş...devlet emretmiş...komutanları emretmiş...oraya gitmiş ve orda canını vererek şehit olmuş...ailesine paramparça cesedi bir kargo uçağındaki, tahta tabuta konulmuş bir kefen torbası ile teslim edilmiş...bu nasıl bir terörist ki,komutanları emretti devleti istedi diye canını veriyor...?

  yetmemiş...şehit olsa bile...onun bir terörist olma ihtimali var denilmiş....

  hem şehit-hem terörist olarak ölüsünü-cesedini ordudan atmışlar....!

  eriyen kaybolan değersizleşen korkan ürken tırsan pısan pusan hislerinize ne oldu?

  vatanseverliğinize,dindarlığınıza,ülkücülüğünüze lanetler olsun!

  türk silahlı kuvvetleri'nin halihazırdaki tüm komutanları size sesleniyorum;

  sizi eğer varsa bir allahınız ona havale ediyorum!

  eğer allahsız iseniz de; bu şehidin kanına sahip çıkacak birileri elbet bunun hesabını soracaktır...

  edit; ulan şeytan..! adam şehit olmuş...paramparça olmuş...senin gibi götünü keyfili ortamında büyüterek,sağa sola vatanseverlik ahkamı kesmemiş...canını vermiş ulan canını...! ne fetö'sünden bahsediyorsun sen hala utanmaz yaratık!...

  adına şarkılar yazdığın,destanlar çizdiğin 15 temmuz şehitlerin ne yaptıysa bu adam da onu yapmış işte ey ruhsuz hükümsüz çukur!

  bir parti için bir siyasi oluşum için canını vermedi diye bu şehide ettiğiniz vefasızlık'ın hesabı elbet sorulur birgün!

  el-bet!

  edit 2;gelip burda ergenekon balyoz duyarı kasan arkadaşım sen de ikiyüzlüsün?...şu anda hapislerde olan subayların %90'ı atatürkçü subaylardır ve bu subaylara şu anda hapislerde zindanlarda işkence edilirken senin yalnız bıraktığın bu askerlerin çoğu,ergenekon balyoz tutuklularının ailelerine sahip çıkıyor,onlara yardım ediyor teselli ediyordu...dediğim gibi ikiyüzlüsünüz!

  hapse atılan subayların fetöcü olduğuna dair kaynağın kim; akp...!

  şerefim namusum üzerine yemin ederim ki şu anda zindanlarda çürüyen subayların %90'ı atatürkçü-vatansever askerlerdir.

  düştüğün tuzağın farkına varacaksın bir gün...umarım o gün iş işten geçmez...!

  edit 3:editlerimdeki ifadelerin sertliği,ordusu yok edilen bir ülkede sessiz kalan veya avucunu ovuşturarak sevinen tüm insanlaradır...onun haricindekiler üstüne alınmasın....(not:tüm sert ifadeleri sildirdiler zaten...)
 • sıra ölülerimize geldiğini gösteren haberdir. akpliler için dirilerimizin ölmesi yetmiyor, ölüyken tekrar öldürmek istiyorlar.
 • ama fetöcüler de çok reröre diye savunulmaya çalışılacak haber.

  adam ölmüş hala fetöcü diyor amk çocukları. akpli olmayan herkes hain mi fetöcü mi size göre? ölmüş adam daha napsın ülkesi için amk.
 • the old lie: dulce et decorum est
  pro patria mori.

  (the old lie: it is sweet and right to die for your country)
 • bürokratik bir karmaşanın yol açtığını düşündüren saçmalık.

  ordu içinde fetö'ye bağlı biri idiyse daha önce saptanıp atılmış olması gerekirdi. benzer şekilde başka fetö'cüler de geçmişte terörle mücadele ederken şehit olmuş olabilir. kabahat onları zamanında saptayıp gereğini yapmamaktır.

  elma ile armutu karıştırmayalım. şehit olmak fetö'cü olmanın günahını sıfırlamaz. sadece ne istedilerse verenlerin, bile bile terfi ettirenlerin, atayanların günahlarını artırır.
 • türk ordusu her yönden kuşatılmış durumda...suriye'de ruslar vuruyor askerimizi...içten ise yanıbaşımızdaki düşmanlar telef ediyorlar orduyu!

  şehit olsalar bile terörist ilan ediyoruz askerlerimizi....ölülerine bile acımıyoruz! adice susarak,adice izleyerek,kimimiz adice tebessüm ediyor utanmadan!

  ordumuzun içindeki askerlerin,subayların psikoloji mahvolmuş durumda.

  allah yardımcıları olsun....bu ne çaresizlik!
 • konu ile ilgili ekleyecek hiç bir cümle bulamıyor insan...
  böyle hukuksuzluk bin yılda bir gelir.

  feto eporasyonları nereye gidiyor söyleyeyim salt kendi araştırabildiğim kadarı ile:

  özellikle son khk ile beraber sadece işine odaklanan, işinin gereklerini yapmaya çalışan herkese:
  görevinin gerekleri ile çalışırken magdur edildiğini zanneden hırsızlar, naylon fatura düzenleyen mükellef bozuntuları, polisin yakaladığı tecavüzcüler nerede hukuk dışı insanlık dışı işle meşgül olanlar rahatsız oldukları, kendilerine gereki olan işlem yapan polise, hakime, müfettişe, memura iftira atıyorlar.
  direkt başbakanlık ve mit sitelerine, kendilerine yakın milletvekillerine yeğeni kuzeni oldukları bakanlara o bu şu fetocu horrror diyerey şikayette bulunuyorlar.

  al amına kodularımın bunların basına yansımış olan bir kısmı sadece:

  http://www.hurriyet.com.tr/…rek-yumrukladi-40176873

  http://www.hurriyet.com.tr/…-asilsiz-cikti-40245308

  http://www.milatgazetesi.com/…ediyorlar-haber-92000

  http://www.bursahakimiyet.com.tr/…-etti-161518.html