şükela:  tümü | bugün
  • oğlunun şehadet haberini alan baba alaaddin küçük, ''ben üzülmem buna. ayıp olmasa güler oynarım. silahım olsa, şu an 3 el havaya ateş ederim.'' diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/…-guler-oynarim-40502202
  • utanmasa sebep olan pkklıya sarılıp teşekkür edecek bir kafa yapısı.

''acıdan'' falan diye düşünmeyin videoyu izleyince olay bambaşka.
  • büyülenmiş baba. keşke gencecik oğlu yerine kendi şehit olsaydı. madem bu kadar gurur verici bir olay hadi bakalım.
  • ''benim bir oğlum daha var.'' derken yüzünün aldığı ifade ve eliyle yaptığı o işaret kanımı dondurdu. 'onu da alabilirsiniz sıkıntı yok' dercesine rahat.

belki o anın verdiği şok belki oğlunu o güne dek hiç sevmemiş biri olmak belki de kameraların karşısında güçsüz bir imaj vermeme çabası.

inançları çerçevesinde, hayatını kaybetmenin en onurlu mertebesi bu kabul edilebilir ancak 'şehit olmak' terimi gözünü ne denli boyamışsa vefat eden oğlu için sesi bile titremedi, hayret edilesi.
    benim aklım almıyor elbette yine de evladını yitirmesine rağmen havaya üç el sıkacak motivasyonu olan birine ne denebilir..
    allah rahmet eylesin.
  • şehitlik kavramı olmasa, bi baba nasıl kabullenir evladının yok olduğunu...

gülüp oynama tepkisi bir çeşit yansıtmadır, evlat kaybetmenin zihinde kabulüdür.

kimse tecrübe etmek zorunda kalmasın...
  • zannediyorum ki sıyırmış, acı dünyanın en büyük acısı olduğundan dolayı.
  • normal bir ruh haliyle söylenmemiştir, verilmesi gereken tepki anne tarafından ortaya konulmuştur. eğer bu kadar ciddiyse söylemlerinde; çok yazık, çok üzücü.

evet, oğlunuz onu köle gibi gören hükümetin, terörle kızıştırdığı kitlesine sunduğu şovda bir materyalden öte değildi. umarım bir gün hiç tanımadığınız insanları değil de gerçekten evladınızı düşünüp bir şeyler söylersiniz.
  • "ağlamak isyan etmektir, şehit olmasına sevindim" diyen, karısını da "dik dur 15 temmuz'da sen de şehit olmaya gitmiştin" diye uyaran bir baba! içeren haber.

bu vatanseverlik falan değil. bu devlet korkusu, bu siyasiler ve dinciler tarafından beyni uyuşturulmuş yoksul insanlardan sadece bir tanesi. yazık resmen.
  • evladını kaybetmiş anne babanın yerine konuşmak, onları övmek ya da yermek, üzerlerinden siyasi tartışmalar yapıp haklı/haksız bir takım başka iddiaları destekleyecek iyi/kötü bir şeyler söylemek bizim haddimize olamaz. bunu her görüşten insan için söylüyorum. rahat bırakın insanları.

siyasi argümanlarınızın temelini akılla, bilimle doldurun. gencecik insanların bedenleriyle, evladını kaybetmiş anne babaların acılarıyla değil. rica ediyorum.
  • neden gariban ve cahil insanların çocukları şehitlik mertebesine(!) yükseldiğini anlamamızı sağlayan olay.

insanlar bu hale getirilmesi kim çocuğunu askere yollar diye düşünmek gerekir.