şükela:  tümü | bugün
 • arnavutköy’de bulunan şehit çavuş selçuk gürdal yatılı bölge ortaokulu’nun kapatılması hadisesi.

  okul parçalanmış ailelerin çocuklarına yatılı olarak eğitim veren bir okul. çocuklar okulu yuvaları olarak görüyor. kapatılmasının sebedi de mevcudun az olmasıymış.

  bir imza ver:change.org

  kaynaklar:

  https://www.facebook.com/…/videos/1262190460583265/

  http://haber.sol.org.tr/…-alan-lise-yaptilar-237074

  http://www.haberturk.com/…okulu-kapatiliyor-1999057
 • gündeme gelmesi gereken üzücü bir durumdur. hayatı zaten zor geçen pek çok çocuğu derinden üzmüştür. en kısa sürede bu yanlıştan dönülür umarım.
 • ben de bir yibo'da okudum. o yibo eğitim hayatımın şekillenmesinde belki de en önemli etken oldu. kanaatimce o çocukların hayata dair bir şansları çalınmak üzere. umarım bu yanlıştan dönülür.
 • ekşi ruhu olarak çocuklarımıza kulak verip destek olmalıyız. sosyal devlet kavramından giderek.uzaklaştığımız bu günlerde böyle haberler insanı daha da üzüyor.

  tanım: up!

  edit: ekşi galatasaray grubu olarak destekliyoruz.
 • gündeme taşınması gereken önemli bir konudur.

  çocukları yuvasız bırakmayın.imza kampanyasını da yayalım...
 • açın bakın show tv nin çocuklarla yaptığı röportaja.

  bi kaç dakikalık sürede en az 10 tane kocaman yürekli çocuk göreceksiniz. hepsi o yaşta kendilerini pırıl pırıl bi türkçe ile ifade etmiş ( ki değme kolej öğrencileri aciz bundan )

  bu okul bizim ailemiz diyorlar daha ne desinler.

  avrupa birliği fonları yla ilgili çalışan kimse de mi yok koca sözlükte. okul ab fonu ile inşa edilmiş , fonlanırken sözleşmede okulun amacı dışında kullanılamayacağına dair bi madde olmalı. türkiye de tek bi proje okulunun birileri istiyor diye kapatılmasına dur diyevek birileri olmalı.
 • bu iktidarın eğitim konusundaki beceriksizliği dillere destan olur. yibolar bizim dönemimizde çok değerli eğitim yuvalarıydı.eğitimin olmadığı yerde cehalet başlar.
  bu başlığı destekliyorum , elinizi eğitimden çekin lütfen yeter artık #tamam
 • onlar bizim geleceğimiz, canımız, ciğerimiz. memlekete dair beslediğimiz birkaç tutam umudumuzun yeşermesine ve gerçekleşmesine olanak sağlayacak bireylerimiz, gelecek nesillerimiz. böylesine hayırlı ve ince düşünülmüş bir okul konsepti kapatılamaz, kapatılmamalı.

  tüm okurları naçizane duyarlı olmaya ve birkaç saniyenizi ayırarak imza atmaya davet ediyorum.

  tanım: gündemde tutulması ve kapatılmasına mani olmak için imza verilmesi gereken kampanya.
 • genç nesili cahil bırakmak için yapılmayan şey kalmadı. bazı şeyleri yaparken hiç mi düşünmezler insanlar bu durumdan memnun mu yoksa değil mi diye.
 • change.org üzerinden hakkında imza kampanyası başlatılmış hadise.
  oradan da destek olup okulun kapanmasına engel olabiliriz.