şükela:  tümü | bugün
  • aziz vatan için evlatlarını kaybeden aileler acılarını yaşamaya devam ederken mustafa keser tarafından beyan edilmiştir.

bahse konu şehit evleri

kaynak 1 - kaynak 2
  • nedense şehit evinde saz çalıp tavukları pişirmişem, ankara'nın bağları, misket falan çalıp göbek atacakmış gibi yansıtılan sözler.

iktidara uzaklığım birazcık entrylerimi kurcalayan herkes tarafından görülecektir fakat buradaki olay o değil sanki. adam gidip asker türküleri söyleyeceğim diyor.
  • en fazla türkü barlarda çıkacak adama program yaptırırsanız, işte böyle nasıl yalayacağını şaşırır.
  • " şehit evine gidip asker türküleri okuyacağım. tepki çekersem suratıma tükürsünler yoksa ben onlarınkine tüküreceğim *

bir saniye sonra

acaip bir sırıtış ile alööööööööö

şu videoyu * izleyip de küfür etmeyecek bir tek şehit yakını varsa bende alöööçç olayım
  • şehit olmak bayramımızdır anlamında asker türküleri söyleyeceğim diyor adam.

bir insanı göz göre göre lincin ortasına atmaya çalışmak ayıptır, saf kötülüktür.

asker türküleri diye bitiyor video. az kendinize gelin amk.

ammaaaa cenaze evinde saz çalmak fikrini tartışalım.
  • çok tuhaf bir toplum oluyoruz.
    şehit evine bayrak asılır, taziyeye insanlar gelir, sessizce, anne-babaya, kardeşlere, eş ve çocuklara, geride kalanlara başsağlığı dilerler, sarılırlar, beraber ağlarlar, şehitin ruhuna dua ederler. herkes elinden geldiğince şehitin geride kalan ailesiyle empati yapar, acıyı paylaşır ve sessizce evine gider.
    şehit evi düğün evi, cümbüş evi değildir. matemin bir ağırlığı vardır.
    dejenere etmeyin.
    maymunluğun alemi yok.
  • değerlerimizle ötüşür ya da örtüşmez, tepki alır ya da almazdan önce bir sorum var benim.

bir insan cenaze evine neden saz ile gitme ihtiyacı hisseder ki ?
  • türk geleneklerinden habersiz insanların cenaze evinde türkü mü okunur diye doluştuğu başlık.
    google'a bir yuğ töreni yazın bakalım. cenaze törenlerinde ezgili şiirler okunuyor mu okunmuyor mu?
  • kafayı mı yediniz olm siz? asker türküsü söyleyeceğim demiş de o yüzden bi problem yokmuş. adam şehitler ve aileleri üzerinden muhalefete sallayıp nemalanma derdinde, bizim beyinsizler de “sazlı sözlü eğlence yapacağım dememiş, türkü söyleyeceğim demiş” diye kendini avutuyor. size müstehak ulan, vallahi müstehak.
    uzun zamandır bu kadar iğrendiğimi hatırlamıyorum. gerçekten bak, laf olsun diye söylemiyorum.

tanım: zamanında kendisini sevip saydığım için şu an kendimden nefret etmemi sağlayan kronik aç bir zavallının aşağılık sözleri.
  • şehitlik, şehadet, vatan, kutsal, bayrak, saz, türkü, çalgı, çengi, devlet, millet, sınır, göç, terör, yoksulluk, döviz, keser, balta, sap, kazma, halay, geyik, acı, yetim, dul, sahipsiz, maaş, ezilmek, istismar, tebrik, matah.

hepsinden cümle kurmak isterdim ama çok yoruluyor insan.

bu kadar salaklık ve kalitesizlik çok fazla lan!

(bkz: insan kalitesinin giderek düşmesi)