şükela:  tümü | bugün
 • afrin'deki operasyonda şehit düşen uzman çavuş ali gümüş'ün cenaze töreninde sayın cumhurbaşkanımız chp'ye yüklenmiş, şehidin dayısının sorduğu soru

  “yeğenim chp’liydi. askerde her siyasi düşünceden insan var. burada siyaset olur mu?”

  şeklinde tepki göstermiş.

  http://www.diken.com.tr/…-cenazede-siyaset-olur-mu/
 • (bkz: dayıya sahip çıkalım)
  bu devirde kimsenin yapamadığını yapmıştır umarım başına bişey gelmez dedirten dayı.
 • konuyla doğrudan alakası yok ama (belki de vardır) recep tayyip erdoğan, şehit askerin tabutuna kolunu dayayıp konuşunca çok mu havalı olduğunu düşünüyor acaba?
  http://www.diken.com.tr/…2018/01/erdogan-cenaze.png

  hani hoşlandığın kızla konuşurken daha havalı olacağını umarak bir yerlere dayanarak konuşursun ya, o hesap.
 • cenazede siyaseti kimin yaptığına bağlı. bu kişi rte ise bal gibi de siyaset konuşulabilir. hiç sakıncası yoktur! eğer chp lideri ya da akp'ye mesafeli bir siyasi parti lideri ise zinhar siyaset yapamaz cenazede. çünkü şehit cenazelerinde siyaset yapabilme yetisi sadece rte'ye bahşedilmiştir.
  ülkemizin geldiği nokta bu işte. şehidi tabutta bile siyasi rant metası olarak görüyor biri. kimse de kolunu dayayarak konuşma yaptığın şey bir tabut demiyor/diyemiyor.
 • valla artik sasirtmiyor bunun yaptiklari beni. keske sasirtsa da desem helal olsun hatalari, günahlari olduysa da bu yaptigi yada bu söyledigi hosuma gitti diyeyim ama yok.
 • halen daha bu hususta bizim reisimiz sultanımızı, yakında tek adam olacak yüce haşmetlimizi bu hususta eleştiriyorlar. salak mısınız siz? reisimiz sutanımız, eline mikrofonu aldığı her yerde siyaset yapar. bu allahın bir olması gibi net bir gerçekliktir. bu gerçekliği eleştirecek babayiğit daha anasının karnından doğmamıştır. reisimiz sultanımız, yakında tek adam olma hayallerini gerçekleştirecek olan yüce haşmetlimiz böyle bir siyasi propaganda fırsatını kaçırır mı? kaçırmaz ve daha o dakka gereğini yerine getirir, bilesiniz.
 • kefenini çıkarıp gelirse tabii ki siyaset yapabilir.
 • siyaset bir yana, protokol beklemesin diye şehit cenazesi kepçe ile toprağa verildi bu coğrafyada.

  (bkz: şehit cenazesinin kepçe ile gömülmesi)
 • dindarız dediler, dini kullandı, camileri siyasete alet etti, hutbelerde evet demeyenler haindir dedirtti;

  bizim müslümanlardan çıt çıkmadı.

  kardeşlik dediler, açılım yaptı, pkklılara ödül verdi, aponun mektubunu alkışlattı, barzaniyi selamlattı, bayrağını astı

  bizim müslümanlarda çıt yoktu.

  milliyetçiyiz dediler, afrine girdi, öso gibi ne olduğu belirsiz bir grubu savunmaya başladı, şehit cenazelerinde siyaset gırla gitti,

  bizim müslümanlardan en ufak bir itiraz gelmedi.

  ben öğrendim ki gerçek müslümanlık buymuş. bu kadar din adamı, alim çıkıpta bir laf etmediğine göre üç kuruşluk din bilgimle kimseye akıl verecek değilim.

  madem gerçek müslümanlık bu, ben bu müslümanlıkta yokum arkadaş. cehenneme gideceksin diye düşünenler olacaktır, varsa öyle bir mahşer günü, kalsın benim davam mahşere kalsın.