şükela:  tümü | bugün
  • bugün genç bir öğretmenden aldığım maille bu başlığı açma gereği duydum.

yaşanan terör olaylarından olumsuz etkilendikleri için yardıma ihtiyaçları var. para istemiyorlar. ortaokul ve anaokulu öğrencileri için kışlık ve kırtasiye malzemeleri istiyorlar.

öğretmenin açık açık adını ve iletişim bilgilerini paylaşmadım. bu tarz yardım kampanyalarının bir prosedürü var mı bilmiyorum, varsa öğretmenin başı derde girsin istemem.

neyse mail şöyle;

"şırnak merkezine bağlı kumçatı köyündeki şehit er burhan yalçın orta okulunda görev yapmaktayım. bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle okulumuz maddi yönden, öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz psikolojik yönden zarar görmüş durumdadır. bunlara rağmen eğitim öğretime devam etmeye çalışmaktayız.

okulumuz çevrede meydana gelen istenmedik olaylar nedeni ile hasar görmüş durumdadır. biz öğretmen arkadaşlarla velilerle toplu olarak bir tamir, temizlik çalışması yaptık. ama temizlik devamlı yapılan bir şey olduğu için malzeme konusunda çok sıkıntı çekiyoruz. bunun için;

· yüzey temizleyici, sıvı sabun, peçete, fırça, paspas, çekpas,

okullun en temel ihtiyacı olan;

· a4 kağıdı

· konica bizhub 164 fotokopi makinası toneri

okulumuzun arakasına kurduğumuz anasınıfımızın malzemeleri çalınarak bir kısmı da yakılarak zarar görmüştür. bu nedenle ana sınıfı için;

· oyun hamuru

· lego, eva, sulu boya, keçeli kalem

· prit, a4 kağıdı, renkli karton

· okuma seti
    . elektrikli süpürge makinası
    . kütüphanemizi yavaş yavaş köyden kitap toplayarak kurmaya başladık. kütüphane için;

· kitap

· dolap veya duvara monte edebileceğimiz raf

7. ve 8. sınıf öğrencilerimiz liseye giriş sınavı olan teog’ a hazırlanmakta.

· öğrencilerimiz için soru bankaları

ayakkabı ve mont

8. sınıflar 68 kişi

7. sınıflar 68 kişi

6. sınıflar 70 kişi

5. sınıflar 110 kişi

anasınıfı 43 kişi (sabahçı ve öğleci olmak üzere)

ve

10 öğretmen adına sesimizi duyduğunuz için teşekkür ederim."