şükela:  tümü | bugün soru sor
 • astsubay ömer yiğit ulus 4 ekim 2018'de batman'da hain saldırıda şehit olan 7 şehidimizden biridir .izmir' in bergama ilçesine bağlı hamzalı süleymaniye köyündendir.galatasaray çok sevdiği takımıdır .ailesine öyle düşkündür ki ardında bıraktığı tabloyu görseniz eminim en duygusuz olanımız bile göz yaşlarına hakim olamaz .hainler böyle güzel bir aileyi acılı bir aileye çevirdiler maalesef.kendi de adı gibi yiğit, o neşeli ,o hayat dolu arkadaşımın yaşama hakkını alırken geride gözü yaşlı bir anne bıraktılar .ve bu annenin özel bir isteği var şimdi.bu acıya okyanusta bir damla belki ama oğlunun yani bizler için canını feda eden kahraman şehidimizin isminin bergama'da bir okula verilmesini istiyor .bunu izmir büyükşehir belediye başkanı aziz kocaoğlu 'na iletecekti ama kendisi henüz şehit annesini ziyarete gelmedi.bizler yakınları change org da sesimizi duyurmak için bir kampanya başlattık .lütfen bir dakikanızı ayırıp bu kampanyayı imzalar mısınız ? ve de kamuoyu olusturmamıza yardımcı olur musunuz ?linki en aşağıya bırakacağım .
  daha başka ne yapabiliriz ?bun başlığa entry yazabilir ya da bana mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz .kusura bakmayın yeni yazarlardan sayılırım ilk defa başlık açtım kusurumuz olduysa affola .ama konu itibariyle zaman zaman o kadar eften püften başlık açılırken bir şehit annesinin acısını bir nebze hafifletebilmek için sizlerden destek istemek amaçlı açılan bu başlık tahammül sınırlarınızdadır diye düşünüyorum .saygılar ...
  lütfen kampanyamızı desteklemek için imzalar mısınız ?
 • ataturk'e olum fetvasi veren bir vatan haininin ismini devletin yaptigi okullara verenlerin oldugu bu ulkede, asil yapilmasi gerekendir. sehitlerimizin isimleri okullara, sokaklara, caddelere verilmelidir ki isimleriyle yasasinlar.

  bu arada basligin ilgi cekmemesi de ayri bir uzuntu kaynagi.

  merak edenler icin ataturk'e fetva veren vatan haininin isminin okula verilme haberleri de soyle:
  hurriyet
  t24

  tepki cekince, dava acilinca ismi kaldirmislar, bu demek degil ki yeniden denemeyecekler.
 • kampanyaya gerek yok, biz gerekeni yapacağız.
  sözlük acılı annenin yüreğini hafifletme imkanı bulmuş daha ne?
  kocaoğlu birader, sen de iki gün içinde ziyaret ettin ettin, kendi itibarına.
 • şehidimizin adı çocuklara umut olacak ışık olacak. sen rahat ol anne sözlük bu sorunu da çözecek.
 • bu vatan için canını feda yiğitlerimizin her biri isim olarak yaşatılmalı. mesele aziz kocaoğluna intikal edinceye kadar destek olunmalı. bu da bizim ufacık katkımız olsun.
 • ulusun yeni adı olabilir hem 15 temmuz kızılay milli irade gibi çok sırıtmaz.
 • mekanı cennet, ismi ebedi olsun kahramanimizin. destek vermek hepimizin borcu..
 • en sevdiğinizi düşünün.onun ardından okyanusta damla ama acınızı biraz hafifleteceğiniz bir isteğiniz olsaydı ve kimseden bir şey isteyemeyecek durumda olsaydınız?lütfen empati yapalım ve bu başlığa, üzerimize vazife olan ilgiyi gösterelim.genç yaşında canını vatanı için yani bizler için feda etmiş bir gencin yaralı annesinden bahsediyorum.kalbiniz yerinde mi?bir hissedin bakalım.küçücük ve oldukça manidar bir isteğini yerine getireceğiz.lütfen biraz empati,biraz vicdan...bu başlığı en yukarılara taşıyalım.
 • gereksiz birçok kişinin ismi dağlara taşlara yazılırken, gerçek vatan evlatlarının isimlerinin sadece kalplere yazılması yetmemelidir.
 • şehidimizin ismini yaşatmak için lütfen biraz destek verelim.