şükela:  tümü | bugün
  • dünya'nın yılda 365 günü vardır ve bu 365 günün 165 günü bir olaya, ölüme, felakete, şehit haberine denk gelen bir ülke olarak; artık 1-2 şehit olan haberleri normal sayan ama 7 ve üzeri ölümlerde paylaşım yapan insan duyarlılığı gibi bir ikiyüzlülük oluşmaya başladı!
    bir ülkede; hırsızlık, tecavüz, kaza, afet, cinayet, gazi ya da şehit geliyorsa! tümünden sorumlu olan ve açıklama yapması gereken kişiler, iktidaralar ve onların yalakalarıdır. sade vatandaş olarak bizler, canımız yanıyor, içimiz acıyor demekle, giden insanları, yiten hayatları geri getiremiyoruz! ama politikası yüzünden insanlar başka topraklarda ölen c.b. tabiki şehitte olacak, ama biz onların yanına bırakmayacaz diye tehdit savurabiliyor? iyi de, şehitlik peygamber'e komşu olmaktır, cennet'e gitmektir diyen bu adamın, çok inançlı ve kur-an hatim etmiş 2 oğlu, neden sahte çürük raporu ya da bedelli askerlik ile aynı peygamber'e komşu olmayı tercih etmemiş? oyun büyük ve kirli dostlar, en kahraman dediğimiz, başkomutan dediğimiz adamın kin kusması yüzünden insanlarımız ölüyor ve kimse hesap sormuyor! savaştığımız pyd'yi daha 2 yıl önce davulla, zurnayla; ışidle savaşıp o bölgelere hakim olsunlar diye ıraktan alıp o topraklara yerleştiren ülkede biziz, aa canım suriye de kürt pyd teröristleri asla istemiyoruz diye çark edende! bizim ülke'nin şöyle bir acı gerçeği var; biz zamanlar milliyetçi olduğunu iddia eden bir arkadaşım; "şehit haberi var, bir yazı asalım; şehitlerimizin ruhları şad olsun" dedi. yazı baskısı yapıldı ve sahip olduğu işyeri yan duvarına astık! bana dedi ki; senin fikrin nedir, ne yapmak lazım şehit gelmemesi için? ben dedim; politika denilen pislik var oldukça, masumlar ve güçsüzler ölecek ve onlar yine sorumluluk kabul etmeden oy almaya devam edecek!" ve dedim; bu yazdığınız yazı, her hafta yeni bir şehit haberi geleceğinden emin olmam sebebiyle, uzun süre kendini güncelleyecektir! ve biz o yazıyı tam 4 ay kaldıramadık! çünkü sürekli şehit haberi var, sürekli o yazı güncel hale geliyordu! bana hak verdimi arkadaş bilinmez ama 2 ünlü "teröre lanet" yazınca değil, teröre sebep olan politikacı, cumhurbaşkanı seçilmeden hesap sorulunca belki terör biter!