şükela:  tümü | bugün
 • aziz şehidimiz, canımız, kardeşimiz

  şanlı ordumuz türk silahlı kuvvetleri'nin kahraman mensubu,
  şehit piyade uzman çavuş ismail karataş:

  25 mart 2020 tarihi'nde, ırak'ın kuzeyinde yer alan haftanin bölgesinde; teröristle mücadele harekatı kapsamında icra edilen, terör hedeflerine yönelik yürütülen pençe-3 operasyonunda görevli askerlerimize karşı;
  cani, korkak, hain, anne bebek katili, sapık pedofili terör örgütü pkk tarafından haince yapılan havanlı taciz saldırısı neticesinde,
  şanlı ordumuz türk silahlı kuvvetleri'nin kahraman askerleri;
  şehit piyade uzman onbaşı onur karakaya kardeşimiz ile birlikte
  şehit piyade uzman çavuş ismail karataş kardeşimiz şehit olmuşlardır.

  25 mart 2020 tarihi'nde,
  türkiye cumhuriyeti milli savunma bakanlığı tarafından yayımlanan resmî bilgilendirme doğrultusunda:

  "ırak kuzeyi haftanin bölgesindeki unsurlarımıza taciz atışı yaparak 2 personelimizi şehit eden teröristlere ait 4 hedefe hava taarruzu icra edildi.
  8 pkk’lı terörist etkisiz hale getirildi."(1)

  türkiye cumhuriyeti milli savunma bakanlığı'nın resmî açıklaması:

  "haftanin bölgesinde 2 kahraman silah arkadaşımız şehit oldu

  ırak kuzeyi haftanin bölgesinde, 25 mart 2020 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı neticesinde, 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

  bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır.

  bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize allah’tan rahmet, kederli ailelerine, türk silahlı kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz."

  kaynak 1:
  türkiye cumhuriyeti milli savunma bakanlığı

  kaynak 2:
  türkiye cumhuriyeti milli savunma bakanlığı

  içeriğine konu açıklamalar yapılarak tüm ulusumuz bilgilendirilmiş ve yüce türk milletine başsağlığı dilekleri yayımlanmıştır.

  kahraman şehidimiz şehit piyade uzman çavuş ismail karataş'ın aziz naaşı,

  bugün 26 mart 2020 tarihi'nde şanlıurfa ili bozova ilçesi sızan köyü camii meydanında saat 10.30'da icra edilecek dinî ve askerî törene müteakip olarak yüce türk milletinin omuzlarında;
  şanlıurfa ili bozova ilçesi sızan köyü'nde köy kabristanında sonsuzluğa uğurlanacaktır.

  türkiye cumhuriyeti milli savunma bakanı sayın hulusi akar'ın taziye mesajı

  bizler de türkiye cumhuriyeti yurttaşları olarak:

  aziz şehidimiz, canımız, kardeşimiz,
  kahraman türk silahlı kuvvetleri mensubu,
  şehit piyade uzman çavuş ismail karataş kardeşimize:
  en derin üzüntülerimizle yüce allah'tan rahmet diler,

  saygıdeğer şehit ailemize;
  şehidimizin muhterem annesi annemiz emine karataş hanımefendiye,
  şehidimizin saygıdeğer babası mehmet karataş beyefendiye,
  şehidimizin saygıdeğer kardeşleri;
  kız ve erkek kardeşlerimize,
  şehidimizin saygıdeğer tüm akrabalarına,
  saygıdeğer şanlıurfalı ve bozovalı hemşehrilerine,
  saygıdeğer türkiye cumhuriyeti yurttaşlarına,
  şanlı ordumuz türk silahlı kuvvetleri'ne ve şehidimizin tüm sevenlerine en içten sabır dileklerimizle birlikte taziyelerimizi arz ederiz.

  yüce türk milletimizin başı sağolsun.

  bir gün bir gölgelikte buluşmak dileğiyle ismail kardeşim.
  cennette mihmandarın;
  dualarınla mukaddes ruhunu daima şad ettiğin o çok sevdiğin ağabeyin şehit piyade astsubay kıdemli başçavuş ömer halisdemir kardeşimiz olsun;
  allah türk'ü korusun ve şehadetinizi yüceltsin.

  "ruhunla şehidim..."
 • şehidimizin başlığını ve diğer şehit başlıklarını seri eksilemek hangi haysiyetsiz zihniyetin ürünüdür?

  bir müddettir şehitlerimize ilişkin başlıkları seri eksileyerek kendilerince bir halt yaptıklarını sananlar ciddi manada ziyandadırlar.

  şehitlerimize ilişkin başlıklar herhangi bir beğeni ya da ilgi çekme amaçlı başlıklar değildir.
  hatıraları yâd olsun, isimleri şan olsun, ruhları huzur bulsun, bu bizim için yeterlidir.

  şunu da unutmayınız:
  sözlük kullanıcısı kimliğine bürünenler de dahil olmak üzere bu atraksiyonları sosyal medyada kimlerin yaptığı bizler tarafından bilinmekte ve bu bilinen hainler dikkatle takip edilmektedir.

  gittikleri her yerde sürekli arkalarına bakarak yürüyen; korkak teröristlerin soysuz sosyal medya yardakçısı terörist kara propagandacıları, bizler var oldukça asla ve asla rahat ya da huzur bulamayacaklardır.

  en fazla buradan eksileyip, nick altında korkakça satırlar karalayıp, özel mesaj yoluyla edebe mugayir laflarla mesaj yollayıp, güneşi balçıkla sıvadığınızı sanırsınız.
  fakat hiç ummadığınız zamanda ne kadar yanıldığınızı anlayacak ve sonu hazin bir azaba kanun namına yakalanacaksınız.

  hayatınız boyunca sefil ve korkak ve de hain bir aşağılık gibi yaşayacaksınız.

  bizler de aziz şehitlerimizin emsalsiz onuruyla daima gururlu savaşımızı verecek ve her mecrada;
  gittikleri her yerde sürekli arkalarına bakarak yürüyen korkak teröristlerin soysuz sosyal medya yardakçısı terörist kara propagandacıları o kopasıca boyunlarından tutup, o kara propaganda yapan dillerinden kavrayıp, hain propagandaları tertip edip sayfa sayfa kara propaganda metinleri yazan o kırılasıca kirli parmaklarını o hain ellerini bu aziz memleketin üzerinden çektirip tek tek parçalamaktan geri durmayacağız.

  şu an, an itibariyle diğer sosyal medya platformlarında şehitlerimiz kardeşlerimiz ismail ve onur için her terör örgütü tarafından ayrı bir kara propaganda yapılıyor.

  pkk'lılar/ypg'liler:
  şehid askerimiz kahraman mehmetçiğimiz ismail karataş şanlıurfalı olduğu için türk ve kürt kavramları üzerinden provokasyon yapıyorlar, şanlıurfa'nın kahraman evladı şehit piyade uzman çavuş ismail karataş'ın şanlıurfa'da ellerinde her biri türk bayraklı o kadar kalabalıkla karşılanmasını hazmedemiyorlar.

  fetö/pdy'liler:
  şehitlerimizin 27 şubat 2020 tarihi'nde idlib'de şehit olduğunu ve devletin şimdi haber verdiğini yazarak tarihte görülmemiş bir iftirayı en soysuz kara propagandalar eşliğinde yaparak en aşağı iftiralarla gündem oluşturmaya çalışarak halk arasında provokasyonlar tertip ediyorlar.

  ışid/daeş:
  geri kalan tüm terör örgütleri gibi bu vahşi cani katiller de pkk/ypg/pyd'ye ve fetö/pdy'ye çanak tutarak şehitlerimizin arkasından sözde din adı altında en zehirli halleriyle yüce türk milleti'ni allah allah diye harp eden şanlı türk ordusu türk silahlı kuvvetleri aleyhine provokasyon yaparak halk arasında huzursuzluk olmasını tertip ediyorlar.

  bütün bunlar doğrultusunda görüyoruz ki:
  şanlı ordumuz türk silahlı kuvvetleri ve ordumuzun aziz kahraman şehitleri, ruhlarıyla dahi bu teröristleri darmadağın etmeye devam ediyorlar.

  and olsun ki daima biz kazanacağız!
  çünkü bizlerin başındaki berede de üstlerimizdeki üniformalarda da kalplerimizde de ruhlarımızda da şanlı yüce türk bayrağı var;
  o bayrağın halaskargazisi, türk milleti'nin şanlı tarihinin armağanı, ulu önderimiz ebedî başkomutanımız gazi mareşal mustafa kemal atatürk ile birlikte...

  and olsun ki daima biz kazanacağız!
  ne mutlu türk'üm diyene!
  şehitlerimize sonsuz saygı ve minnetle...