şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gazetelerin dipköşe bir yerlerinde çok önem verilmeksizin ve bazılarında da hiç bahsedilmeksizin yer alan hadisedir.

  müftü, istanbul'da bakanların da yer aldığı bir şehit cenazesinde istiklal marşının bazı kıtalarını okur. ardında da "şehitler ölmez vatana bölünmez" diye hutbesini bitirir.

  akabinde gelişen olaylarda müftü iktidar çevrelerince istenmeyen adam olur ve müftü abimiz soluğu sürüldüğü yerde alır.

  eğer bu hadise doğru ise, sırf şiir okudu diye hapis yatmış bir eski belediye başkanının, başbakan olduğu ülkede, hapse düşmesine neden olan şiirin şairi tarafından kaleme alınmış bir istiklal marşının kıtalarını okuyan ve ardından da bir milletin ekserisinin dilinde ve gönlünde olan bir sloganı dile getiren müftü bu muameleye tabi tutuluyorsa şu tip çıkarımlarda bulunulabilir:

  - bundan sonra müftü, imam gibi din adamları şehit cenazelerinde meftaya normal ölü muamelesi yapıp, "nasıl bilirdiniz?" sorusunu soracak ve başkaca da laf etmeyeceklerdir. yok illa bir konuşma yapacaklar ise açılımdan yada kaçılımdan bahsedilecek, öldürülen genç karambole itilecektir.

  - "şehitler ölmez vatan bölünmez" lafı sakıncalı sözler kapsamına alınacak ve bu sözü diyenler hakkında soruşturma açılıp, neyle suçlanacakları görüşülüp tartışılıp bir suç isnat edilene kadar silivri taraflarında zorunlu ikamete tabi tutulacaklardır. silivri'nin mevcut kapasitesi yetmeyeceğinden ilave tesis ve binalar yapılacaktır.

  - şiir'in şairi; yayın ve fikirle kitleleri isyana teşvikten yargılanacak, kemikleri mezarından çıkartılarak rusya'ya götürülüp henüz vatana dönemeyen ve dönmeyi bekleyen diğer şairin yanına gömülecektir.

  yok eğer bu olaylar yukarıdaki gibi gelişmedi de müftü sıradan bir tayin olayını sürgün gibi algıladı ve bahsettiği gibi akp milletvekillerinden telefonda azar falan işitmediyse ve tüm bunlar bir taraftan uydurmaysa o zaman yukarıdaki satırların hiçbirinin hükmü kalmaz, entry'nin yazarı da işbu entry'si bi tarafına girmeden ve abuk subuk yorumlar almadan evvel siler gider.
 • dördüncü kez mahkemeyi kazanarak bakırköy ilçe müftülüğü'ne dönmüştür:

  https://odatv.com/…akp-bir-daha-surdu-12031818.html