şükela:  tümü | bugün
  • kaynak

-erdoğan, "libya'nın meşru başbakanı ile yönetimiyle masaya oturduk, imzaları attık. biz gayrimeşru hafter'e karşı, ücretli, lejyoner hafter'e karşı biz orada yönetici, kahraman askerlerimiz ve suriye milli ordusu'ndan ekiplerimizle beraber oradayız. mücadeleyi orda sürdürüyorlar. tabii birkaç tane şehidimiz var. ama birkaç tane şehidimizin karşılığında da 100'e yakın orada, o lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. kardeşlerim, şunu hiçbir zaman unutmayacağız; şehitler tepesi boş kalmayacak" dedi.-

------

dilim tutuldu söyleyecek söz bulamıyorum artık. askere yani kendi vatandaşına açıkça öleceksiniz mezarınız hazır, bunun ekmeğini de yiyeceğiz diyor değil mi ben yanlış anlamıyorum?
  • ordumuzun bir kısmı libya'da, diğer bir kısmı idlib'de sıvasız evlerin fakir evlatları bir bir toprağın bağrına düşerek boş bırakmıyorlar hamdolsun.
  • geçtiğimiz gün de söylenen şeydir.

(bkz: şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak)

kayıplarımızın devamını mı istiyor yoksa bana mı öyle geldi?

canlar üzerinden siyaset. başkalarının canları.
  • bugün yine yapmış böyle bir açıklama.
    https://streamable.com/7wlhr

aptalları etkilemek için uydurulan, dünyanın en saçma, en aptalca söylemi.

neresi lan şehitler tepesi? neresi bir tarif etsene bize?

ya o şehitler tepesi boş kalmayacak dedikten sonra hurraaa diyerek alkışlayan coşanlar?
    şerefsizliğin, namussuzluğun nirvanası değil mi?

google haritalara yazdım şehitler tepesi diye.
    öyle bir yer yok.
    ama yüzlerce şehitlik var. dünyanın her bir yanında...

neresi ulan şehitler tepesi?
    nerenizden uydurdunuz reziller?

şehitler tepesi boş kalmayacakmış.
    bırak boş kalsın ulan...
    bırak o lanet olası tepe boş kalsın.

sırf siyasi iktidarınıza zeval gelmesin diye gizlice, sessizce gömülüyor artık şehitlerimiz.
    şehitler tepesi diye naralar atıp, yüksek perdeden konuşup şehitlerimizi sessiz ve gizli gömmek midir şehitler tepesi?
    şu konuşma bir ihanet konuşmasıdır. aziz şehitlerimize saygısızlıktır, onlarla dalga geçmektir. çıldırmışsınız siz, kafayı yemişsiniz...

bu konuşmaları yapan adam bir tane şehit yüzü görmüş müdür acaba?
    hiç bir tane bile görmediğini iyi biliyorum.
    ben tam 16 tane silah arkadaşımı şehit verdim.
    16 şehit arkadaşımın da yüzünü gördüm.
    şehitlerimin yüzlerine baktım. hiçbiri de gülmüyordu. şehitler tepesine gidiyoruz diye mutlu değillerdi.
    tam 16 kahraman, 16 arkadaş, 16 dost, 16 insan, 16 yiğit gördüm ben.

ne şehitler tepesi ulan? neresi şehitler tepesi?
  • bugün yine malum 'partili' şahıstan duyduğum laf. dinleyen kalabalık da bu laf üstüne coşuyor.

ne demek bu? şehitlerin gelmesini arzulamak mı? normalleştirmek mi? nedir?

beddua gibi bir söz nasıl böyle kullanılır ve insanlar tepki göstereceğine coşar?

şehitleri bu denli arzulayanlar, kendi evlatlarını ve evlatlarının kartal imam hatip'ten tosuncuk arkadaşlarını idlib'e gönderebilirler.
  • illaki boş kalmayacaksa mümkünse kendi çocuklarınızı göndererek doldurmanızı temenni ederim.
  • söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil
  • arif nihat asya şiirinden mülhem.

(bkz: bir bayrak rüzgar bekliyor)
  • suriye'ye 4 adam gönderip tr'ye 8 füze attırırım, maksat sehitler tepesi bos kalmasin.

erdogan bir seferinde 7-8 şehidimiz var dediginde "daha kepaze bir yorum yapamaz" diye düsünmüstüm, yanilmisim. bu sefer
    birkaç tane şehidimiz var dedi, yetinmedi üstüne de "şehitler tepesi boş kalmayacak" bombasini patlatti!

vatandas yoksulluktan kirilirken, kendini yakarken, sakat kalmis gariban gazilerin evine haciz gönderilirken neden "daha cok sehit olsun" dileklerinde bulunur bir ülkenin baskani? üstelik elalemin memleketinde? üstelik ülkenin resmi ordusuna karsi cocuk tecavüzcüsü, vatan haini cihatci köpekleri destekleyerek?

(bkz: birkac mehmet öldü diye)
    (bkz: yuvarlak hesap 10 diyelim)
    (bkz: nasil olsa benim cocugum ölmüyor)
    (bkz: şehitlerin tane ile sayıldığı karanlık dönem)
  • kılıçdaroğlu bunu erdoğan'a yönelterek grup toplantısında gündeme getirmiş.
    sırf bu yaklaşımından bile kılıçdaroğlu'nun ne kadar insafsız, vicdansız olduğunu anlayabilirsiniz. biliyorsunuz ki ahmet burak erdoğan sağlık sorunları nedeniyle çürük raporu aldı. bir diğer oğul bilal erdoğan da bedelli askerlik yaptı. e hal böyleyken biri çürük biri bedelli iki evladı sen nasıl şehitler tepesine gönderirsin, yazık değil mi kılıçdaroğlu? sen de babasın, senin de evladın askere gitti, illa emine erdoğan da mı oğluşu şehit oldu diye yas tutsun?!