şükela:  tümü | bugün
  • 1973 istanbul imam hatip mezunlarından 2443 nolu recep erdoğan'ın yaptığı açıklamadır.

--- spoiler ---

"cihan kardeşimin özellikle ve öncelikle ailesine rabb'imden sabırlar niyaz ediyorum. tüm milletimizin başı sağ olsun. bu vesileyle şunu da söylemek durumundayım: bir tarafta van'daki bu hadise, bir diğer tarafta idlib'de şu anda yaşadıklarımız, ama karşı tarafa da bedelini çok ağır ödettiklerimiz var. zira biz biliyoruz ki şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak. şehitler tepesi boş kalmayacağı için de bizler şehadete ürkerek, korkarak değil, tam aksine adeta sevgili peygamberimizin 'keşke ben de o makama ulaşsaydım' niyazında olduğu gibi, bu şekilde yürüyeceğiz. şu anda biz cihan kardeşimizi bu şekilde uğurluyoruz. rabb'im sevgili habibi'ne, cihan kardeşimizi inşallah komşu eylesin. tüm aileye ve milletimize başımız sağ olsun diyorum. ordumuzun, tüm polis teşkilatımızın, jandarmamızın başı sağ olsun."
    --- spoiler ---

şehit cenazesi = keşke bende o makama + sevgili peygamber + komşu + rabb + habib

başkanım yine şehit cenazesi retoriğini bozmamış. adamlar istikrara oy verin derken yalan söylemiyor ulan.
  • ülke olarak '' vay aq '' noktasına erişmek üzereyiz.
  • sonrasında "herkese benden keyif çayı!" şeklinde tamamlayıp tamamlamadığını merak ettiğim rte cümlesi.
  • başkanım güzel yere tezgah açmış. algoritma değişmiyor. kitle değişmiyor. düşündüğünü söyleyemiyorsun. işte öyle bir şey.
  • kullanılmaya en müsait kitle, cahil dindarlardır. akp genel başkanı da bu kesimin duymak istedikleri sözleri sarf etmektedir. aklını kullanan dindarlar bu tür söylemlere itibar etmezler.
  • valla isterseniz siz de o makama ulaşabilirsiniz. kimse de bir şey diyemez diye biliyorum ben. başkomutan değil mi kendisi buyursun her türlü operasyonun başında kendisi yer alsın savaş alanında.
  • dedi ve sonrasında çelik yeleğini giyip gitti..
  • adamın şu yamuk dileğine bak... anlaşılan hepimizi tahtalıköye göndermeye kararlı. tepe seni kesmez... tüm rte sülalesi katkıda bulunsun o tepeyi dağ yapalım diyorum...
  • bu şey değil mi ya, kendi çocuğu yumurtalık kanseri yüzünden askere gitmeyen ama aynı çocuktan torun sahibi olan birisinin dileği.

söylenilen cümle üzerine, söyleyen kişiye her türlü dileğin söylenmesi farz hatta sünnet olan durum.
    neyse tanrım sen mevzuyu biliyorsun amin.
  • duyduğum en korkunç söylem. bir insan, bir siyasetçi böyle bir söz ediyorsa, arkanıza bakmadan kaçın.