şükela:  tümü | bugün
 • şehitleri çatışma alanında bırakarak tsk'nın itibarını zedelediği gerekçesiyle iki askerin başına gelen olay.

  itibar ne demek? boynundaki morlukla poz veren genel kurmay başkanı mı? yoksa arkasında özçekim yapılan genel kurmay başkanı mı? yoksa aynı genel kurmay başkanının artık atanmış bir bakan olarak komutancılık oynaması mı? ya da milli savunma üniversitesi mi? disiplin bırakmadınız orduda.

  çıkın artık şu, mete han'ın ordusuyuz yanlışından. kılı bile değilsiniz. dış alım yaptığınız jet subayların hali, profili ortadayken kurum itibarından bahsedemezsiniz. başına çuval geçirilen askerlerin intikamını almak tgb'lilere düştüyse -ve bravo- itibarın nerede senin?

  yönetmelik ne diyorsa odur. çatışma alanında şehit bırakamazsın derse olay bitmiştir ama itibar başka bir şey. öperun.

  abartılı/yanlı bir anlatımla (bkz: uri the surgical strike) izleyebilirsiniz. bir devletseniz intikam almanın birçok yolu olur ve itibarınız böylece korunur. 2 ihraçla itibar korunmaz.
 • süleyman şah'ın mezarını yurda getirmeyi itibar kaybı olarak görmeyenlere dert olmayacak ihraçtır.
 • oha. nasıl bir neden bu ya? zaytung mu gerçek mi?
 • rivayete göre (ki bazı tarihi belgeler de mevcuttur bu konuda) eski ahit'deki kefaret günü ayinlerinde yahudi kavminin günahları simgesel olarak bir erkek keçiye yüklenirdi. bu keçi kurayla seçilir ve azazel adlı kötü ruhu yatıştırmak ve yahudi kavmini günahlarından arındırmak için kudüs dışında bir uçurumdan aşağıya atılırdı. işte hep kullandığımız günah keçisi
  deyimi böyle ortaya çıkmış. sonrasında yahudiler hep birlikte günahtan arınmış olarak bir sonraki kefaret gününe kadar aynı tas aynı hamam yaşamaya devam ederdi. malum, keçi çoktur, günah ebedi ve ezelidir ve uçurum her daim oradadır!

  bugünki kefaret günlerinde muktedirler, iki keçiyi uçurumdan (tsk)dan attı. bir sonraki kefaret gününde yeni keçileri siz değerli izleyicilerimizin yüksek huzurunda uçurumdan atmak üzere, görüşmek dileğiyle!
 • haklı gerekçeyle yapılan ihraçtır.
  ancak ordunun itibarını daha çok zedeleyen büyükbaşlara herhangi bir ceza verilmemesi türkiye’de adaletin sadece alttakilere işlediğini bir kez daha göstermiştir.
 • 5- 6 farklı kurul soruşturma yapıyor. ilgili personeller aklanıyor ancak sonrasında yine de ihrac ediliyorlar. evet geride kimse kalmamali ancak çatışma bölgesinin şartlarını da değerlendirmek lazım.
 • türk silahlı kuvvetleri geride kimseyi bırakmaz. bırakamaz. askeri sistem bozulduğu için yetişen subay da bozuldu. bu aşikar. tsk önce kendini düzeltsin. sonra askerler düzelir.