şükela:  tümü | bugün
  • özellikle sosyal medyada sıkça rastladığım tepkidir. gayet normal bir paylaşımın altında bile yüzlerce 'şehitlerimiz varken paylaştığın şeye bak' tepkisi görebilirsiniz. tamam herkes üzgün, herkesin canı yanıyor ama ülkece komple şalteri indirmek mi gerekiyor illa. neden bu tahammülsüzlük? illa bir tepki göstereceksen normal hayatına devam eden insanlara değil, onlar uğruna şehit olan bunca vatan evladı varken ülkede tatil yapan binlerce suriyeliye göstermek gerekir diye düşünüyorum.

    kısacası, çoğunun şovenist ergenler olduğunu düşündüğüm bu klavye milliyetçilerinden çok daha üzgün olduğumdan eminim. ama asla yargılayamam insanların survivor izlemesini, başakşehir-fb maçı izlemesini ya da gittiği mekandan instagrama koyduğu fotoğrafı.
  • katiliyorim. sehit haberine canli canli alkislayan gordu bu gozler, hemde 2 gun once. hani millet balik hafizali ya, 3 gun sonra unutuyor yaa, bu daha 3 gun olmadi. tepkilerini alkis tutturan ve tutanlara gostersinler.
  • şehit haberlerinden 2 hafta* sonra gösterilmeyen tepkilerdir aynı zamanda.

    durumdan rahatsızdır ama başındakilere kızamaz, terörist bulup ona kızamaz, 2 hafta sonra unutacağı bir rahatsızlık için sosyal medya sayfalarını günah keçisi ilan eder. üşengeçliklerinden yada cahilliklerinden sayfayı beğenmekten/takipten bile çıkamaz. sonra da gerçek hayata dönüp normal muhabbetine geri döner. olması gereken kişiliğini satmıştır yaptığı tepkiyle çünkü, içi rahattır. ama olduğu kişi öyle değildir.
  • sizde haklısınız hergün şehit veren bir ülkede alışır hale tepki veremez hale geldiniz.halbuki nasıl bir kor yangındır.yakınınız ise ,şehadet haberi geldiğinde acıdan cüzzamlı gibi etlerinizin döküldüğünü hissedersiniz, nefes alamazsınız ,büyük muhasebe başlar beyninizde kısacası utanırsınız yaşamaktan.elbette bir survivor veya maç heyecanı gibi değildir dimi
  • adam ciddi ciddi natgeo sayfasının paylaştığı kutup ayısı fotoğrafına tepki göstermiş. şaka gibisiniz yeminle. ülke içi bitti uluslarası karartma bekliyor dallama.