şükela:  tümü | bugün
 • şırnak merkezdeki beş yıldızlı otel. ahırdan bozma otelciklere 50-60 lira vermektense, 100 lira verip şırnak'ta olduğunuzu unutabilirsiniz. hizmeti, yemekleri, temizliği kusursuz. özellikle hamamı benim gibi bir hamam delisini bile şaşırtacak kadar kaliteli ve temizdir. sadece hamam için gelenler 20 lira gibi bir ücret karşılığı içeri girebiliyor.

  ayrıca kara para aklamak için yapılmış bir yer olduğu söylentisi var. ne kadar doğru bilmem. lakin mantıklı gelmiyor değil!
 • kara para aklamak için yapıldığını düşünmüyorum. kara para aklamak için şırnak'ta otel yapmanıza gerek yok zira. çok daha kolay yolları olsa gerek. otelde alkol yok. ancak şırnak'ta eksikliği hissedilebilecek her şeyi içinde barındırıyor otel.

  pastanesi var, yemekleri iyi olan restoranı var, spası var, havuzu var, hamamı saunası var, spor salonu var, var da var.

  iki blok şeklinde tasarlanmış, bir tanesi otel olarak kullanılıyor, diğeri de kiralık ev ihtiyacı olanlara kiraya veriliyor.

  denildiğine göre otel açıldıktan sonra doktor sayısı artmış şırnakta.
 • şırnak merkez'de bulunan 5 yıldızlı otel. #67248228 entrymde de açıkca belirttiğim gibi dışarıdan gelen doktor, öğretmen, asker ya da polise çok büyük faydası dokunmaktadır.
 • etimolojik olarak şırnak şehr-i nuh olsa gerektir. (bkz: cudi dağı/@ibisile)

  (bkz: şırnak şehri nuh otel)