şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gundemdeki (bkz: satanizm) cinayetiyle populer olmu$ maktul..
 • ortaköy sahilinde tecavüze uğrayıp öldürülen kişi. tecavüz edenler müebbet hapse mahkum olmuşlardır bildiğim kadarıyla.*
 • 1996'da 3 satanist tarafindan hunharca oldurulen kiz.
 • http://haber.gazetevatan.com/…-karar/313170/1/haber

  --- spoiler ---

  deprem olduğu için 21 yaşındaki şehriban coşkunfırat’ı öldürüp toprağa gömen zanlılar için beşinci kez karar çıktı. cinayetin eski yasalar yürürlükteyken işlendiğine hükmeden mahkeme ağır müebbet ceza yerine 25’er yıl hapis cezası verdi

  avcılar’daki evinden 13 eylül’de bakırköy’e gitmek üzere ayrılan şehriban coşkunfırat’tın çıplak cesedi, dört gün sonra ortaköy mezarlığı’nda toprağa yarı gömülü olarak bulundu.polisin yaptığı araştırma sonucu 21 yaşındaki coşkunfırat’ın, şeytana tapan “satanist” bir grup tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. istanbul polisinin operasyonları sonucu ömer çelik (23), engin arslan (18) ve zinnur gülşah dinçer (19) adlı gençler tutuklandı. coşkunfırat’ı 13 eylül 1999’da gerçekleşen 5.8 büyüklüğündeki depremden sonra öldüren gençler, genç kızı deprem olduğu için şeytana kurban verdiklerini belirtti.

  sanıklar ömer çelik, engin arslan ve zinnur gülşah dinçer hakkında “kasten adam öldürmek” suçundan dava açıldı. yargılamayı yapan istanbul 2. ağır ceza mahkemesi, ilk kararını 14 mart 2001 yılında verdi. sanıklar, “kasten adam öldürmek ve cinayeten sonra çantayı aldıkları gerekçesiyle “hırsızlık” suçlarından toplam 25 yıl 6 ay 20’şer gün ağır hapis cezasına çarptırıldı. yargıtay 1. ceza dairesi, kararı bozdu. yeniden yapılan yargılamada istanbul 2. ağır ceza mahkemesi karara direndi.

  yeniden yargılama

  daha sonra yeni tck’nın yürürlüğe girmesi üzerine mahkeme, sanıklar hakkındaki cezaların uyarlamasını dosya üzerinden yaptı. sanıkların bu duruma itiraz etmeleri üzerine yargıtay, uyarlamanın duruşmalı olarak yapılması gerektiği görüşüyle kararı bozdu. bunun üzerine yapılan yeniden yargılamada dinçer, çelik ve arslan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. bu karar da bozuldu.

  5’inci kez karar çıktı

  türkiye’nin en korkunç cinayetlerinden birisinin üç sanığı hakkında yeniden yargılama yapıldı. 11 yıllık geçmişi bulunan davanın istanbul 2. ağır ceza mahkemesi’nde önceki gün görülen son duruşmasında,5’inci kaz karar çıktı. kararını açıklayan mahkeme heyeti, tüm sanıkları “şehriban coşkunfırat’ı canavarca his saikiyle öldürdükleri” gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırdı. daha sonra sanıkların yargılama sürecindeki iyi hallerini dikkate alan mahkeme heyeti, bu cezayı müebbet hapis cezasına çevirdi.

  19’da girdi 35’inde çıkacak

  mahkemenin verdiği bu son karar hakkında da sanıkların yargıtay’a gitme yolu açık bulunuyor. sanıklar yargıtay’a gitmediği ve karar bozulmadığı sürece ülkenin en korkunç cinayetlerinden birisini işleyen sanıklardan zinnur gülşah dinçer 5 yıl sonra aramızda olacak. 19 yaşında cezaevine giren dinçer 35 yaşında özgürlüğüne kavuşacak.

  --- spoiler ---
 • (bkz: http://www.milliyet.com.tr/…rmustu--gundem-2089296/)

  katilinin aramıza karışması ile tekrar hukuk sistemimizin güzelliği ortaya çıkmıştır... demek ki 15 yıl sonra kayserideki 3 masum yavruyu bayram günü katleden cani aramıza dönebilir veya özgecan aslanın katili...

  şehriban toprak altındayken katili hapishanede bile keyif sürmüştür, şimdi ise dışardadır...
 • katilleri bugün itibariyle cezaevinden çıkan kişi.

  liseliler bilmez belki ama olayın olduğu dönemde bugünün özgecan aslan vakası kadar yankı bulmuştu. bilinmez, belki de özgecanın katilleri de 15 yıl sonra çıkıp aramıza katılacaklar. sonuç olarak sikeyim böyle adaleti.

  zalimler için yaşasın cehennem!
 • su an serbest olanlarin 17 yil onceki yaslari:
  (bkz: ömer çelik) (23)
  (bkz: engin arslan) (18)
  (bkz: zinnur gülşah dinçer) (19)
 • metal müzik yüzünden böyle cinayetlerin olduğu idda edilmiş ve suç death oath gibi metal gruplarına yıkılmıştır. bu baskılar yüzünden bir çok rock ve metal müzisyeni tartaklanmış, dövülmüş ve çeşitli şekillerde baskıya maruz kalmıştır.

  (bkz: death oath)
 • (bkz: bir/@panic13)