şükela:  tümü | bugün
  • gecenin ilerleyen saatlerinde civarinda isik olmayan yuksekce bir yerden sehrin bulundugu bolgeye bakildiginda gorulen, yanip sonermis gibi* duran farkli farkli renklerdeki isiklar.
  • bircok yer ve zamanda gonderme yapilarak guzellikleri vurgulanmak istenen seyler icin "sehrin isiklari gibi" benzetmesi yapilan isiklar. buna guzel orneklerden biri de sominenin tam sonmek uzereyken uzerinde kalan, artik cok kucuk noktalar haline gelmis korlarin olusturdugu goruntudur, ozellikle etraftaki butun isiklar kapaliyken seyredildiginde insana zamani unutturabilecek guzellikler arasindadir.
  • varlıkları yüzünden yıldızları görmekte zorlandığımız ışıklar.
  • gokyuzu gozleminin en buyuk dusmanlari...
  • doga/tabiat manzarasindan bazi zamanlar cok daha anlamli olan goruntu. yasadigimizin ve yalniz olmadigimizin belirtisi belki de..**
  • aslinda ne kadar yalniz oldugumuzu tekrar tekrar hissettiren isiklardir.
  • sonu gelmeyen kilometrelerde otobüsün camının çıkmaz sarı lekeleridir.
  • nice koçyiğit şarkıları mundar etmekte mahir yeşim salkım'ın son şarkısı. bence şarkı fena değil, ama yeşim salkım... her zamanki gibi.. ohh jeffrey demek geliyor içimden.

kalbimin durduğundan
    ya da bir başka attığından değil
    tükendi ruhumun yalnızlığı
    saatin geç olduğundan
    ya da zaman durduğundan değil
    tükendi vaktimin gamsızlığı
    ağladım kaç kere
    saymadım ki bilemem
    kapandı kalp yaram
    artık seni sevemem
    yıkıldı köprüler
    istesem de dönemem
    anladım sevgilim
    sen artık benim değilsin
    şehrin ışıkları
    yanarken birer birer
    açılır kanatlarım
    kör uçuşu dalarım geceye
    anladım sevgilim
    sen artık benim değilsin
    bitmez savaşlarım
    sürerken yavaş yavaş
    çekerim kılıçları
    saplarım kara yüreğine
    anladım sevgilim
    sen artık benim değilsin
  • girişi, back to black, gelişmesi bir ömür yetmez ki ya da world is not enough, sonucu yeşim salkım olan şarkı.

klibinde de san'atçının kızı oynamış. ben yeşim salkım'ı teknolojik olarak ziplemişler sandım, o derece bir benzerlik. adeta matruşka yöntemi!
  • klibi izlememle birlikte 2 broke girls'te izlemeye doğamadığımız max'i nası oynattılar dedim bir an. yok böyle benzerlik.