şükela:  tümü | bugün
  • bursa'da var böyle bir heykel. adamlar resmen ciddi ciddi bu rezil görüntüyü sergilemek amacı ile şehrin göbeğine (pek göbeği değil ama sık kullanılan bir güzergah "acemler") bildiğin kanazilasyon borusu dikmişler. içine de araba koyup, skoda logosunu türk bayrağı ile kapatmışlar. araba zaten 3489 senelik.

ulan neresinden tutarsan tut elinde kalıyor.

bursa çok boktan şehir lan. iki sene yaşadım ve nefret ettim.

non-imgur: http://i.hizliresim.com/pxrkan.jpg
  • (bkz: buski) entry nick uyumu gibi bir şey olmuştur resmen.

'bu,ski buraya kim koydu' tarzı espri yapımları için halkını zorlayan bir anlayışa sahipler.

ama halk bu oyuna gelmemeli, büyük oyunu bozarak böyle espriler yapmamalıdır.
  • başka bir şey için bu kadar mesaj gelmedi lan. ne imgurmuş. kimse mi vpn filan kullanmıyor. ulan hadi şirket bilgisayarı filan geçtim. evden oturan adam bile bana küfür yazmış lan.

imgur dışı link eklendi.
  • eskiden ostim'in girişindeki çelik konstrüksiyondan yapılmış modern sanat eserini akla getiren olaydır. sanırım artık yok, dilerim hırsızlar söküp eritmemiştir. ama ne yalan söyleyeyim, bizimki daha estetikti. dilerim yerine araba lastiklerinden yapılmış bir dinazor veya transformers koymaya kalkmazlar.
  • lan her boku da eleştirmeyin. adamlar "bakın içine araba sığabilecek genişlikte borularla şehri temizledik" diye reklamını yapmak için borunun bir örneğini, arkada da görüldüğü üzere kendi binalarının bahçesine (veya bahçesi sayılabilecek kadar yakın bir şekilde önüne) koymuş. ne var lan bunda?

siz sakın ankara'ya gelmeyin, aklınız dimağınız şaşar burada.
  • sürrealist bir melih başgan icraatı sanıp sevindiren, bursa olduğunu öğrenince hayal kırıklığı yaratan durum.

ankaradır böyle eserlerin müzesi oysaki. üzgün surat.
  • içindeki arabayı görünce aklıma marmaray ile boğaz ve körfez geçişlerini getiren, "bu da size girsin!.." mesajı aldığım kamu spotu.
  • neden bu boru olduğuna dair az çok fikir sahibi olabiliriz sanırım ama bana beşiktaş meydanındaki ismi (ismine lafım yok, aman deyim) ve kendisi uzun boru anıtın manasını hep sorgulamışımdır.

(bkz: atatürk cumhuriyet demokrasi anıtı)
  • sizi şöyle vilnius'a alalım, 30bin euro'luk sanat eseri (!). ak çomarlar 10 da birine mal ederdi üstüne kar ederdi, baltik çomarlar işi bilmiyor.