şükela:  tümü | bugün
 • "sizin sesiniz" sloganıyla van'da çıkan bir gazete.
 • van'ın en iyi ve en çok tanınan gazetesidir. kurucusu, 2011 yılının nisan ayında hayata veda eden usta gazeteci aziz aykaç'tır. aykaç başında olduğu süre içinde gazeteyi çok iyi yerlere getirmiştir. gazete onlarca kez ulusal basında haber olan çeşitli kampanya ve etkinlikler içinde yer almıştır. gazetenin 2010 yılında akdamar kilisesi'nin ayine açılması dolayısıyla başlattığı "ermenilere evlerimizi açıyoruz" kampanyası büyük ses getirmişti. aykaç ayrıca van times adlı 5 dilli bir gazete kurmuştur. gazete türkçe, kürtçe, ingilizce, farsça ve ermenice olarak yayın yapmaktadır.
 • gazete sehrivangazetesi.com adlı web sitesinde yayın yapmaktadır ayrıca.
 • van ile ilgili haberleri takip ettiğim ulusal gazete tadındaki yerel gazete. sitesinin her daim güncel olması da önemli bir etkendir bunda. özellikle van'da önemli bir olay olduğunda dakika dakika son gelişmelerden haber vermesi yerel bir gazete için çok büyük bir başarıdır. bu haberlerden aklımda kalanlardan bir kaç tanesi;

  -belediye başkanı bekir kaya'nın duruşması,
  -nevroz etkinlikleri,
  -akdamar adasındaki ermeni ayini gibi...

  bunların dışında önemli haberlerin kürtçe ve ingilizce çevirilerinin de olması şehrivanı bitter çikolatalı magnum dondurma gibi fazlasıyla çekici kılıyor. merak edenler için buyrun.
 • nereye çekersen oraya giden şuanda iktidar partisi ve selefi (bkz: nejdet takva) nın kıçını yalayan, kayyum zamanı van halkına ihanet eden kağıt parçası.