şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 0.4 mm'lik dünyanın en küçük ultrasonik motoruna sahip 4 yıllık bekleme süresine sahip yeni seiko ürünü
    http://www.seikowatches.com/premier/perpetual.asp
    güzel de bir reklam müziği bulunmaktadır
    edit: ilgili reklam : http://www.seikowatches.com/press/ad_gallery.asp
  • bu aletin takvimini 1 ayarliyonuz, 100 sene ayarlamiyonuz oyle bir saat.
  • kahverengi deri ve bileziklisine sahip olduğum saattir,şuan yaklaşık 1 yıl oluyor alalı, bir kaç ay önce bir saatçide sorduğumda 2600 tl dedi ,aldığım fiyatı söyleyemem ama bu fiyatı duyarsanız pazarlık yapmaktan hiç çekinmemenizi tavsiye ederim
  • metalik kordonlu ve iç kadranlı modeline bayılıp sahip olduğum saat. kinetik olması hareket halindeyken enerji sağlaması ve perpetual olması da artık yıl hesabına bağlı olarak 28-29-30-31 çeken yılları bilmesidir.
  • yaklasik 6 senedir kullaniyorum ne bir kere pilini ne de tarihini degistirdim fakat 1 kez kayisini degistirmek zorunda kaldim. ayrica orjinal deri kayisini bulmak acayip sikintili ve pahali. yaklasik 2 ay gibi bir surede anca getirebildiler ve 120tl gibi sacma sapan neredeyse yeni saat fiyatinaydi. fakat alternatif kayisi olmadigindan pasa pasa aliyorsun.
  • farklı bir marka ve model olan bir önceki saatimi 12 sene kullandıktan sonra, düşüne taşına ve kılı kırk yararak karar verip aldığım güzel makina. eğer su ile temas ettirilmezse uzun süre dayanacağı söylenen deri kayışının, ortalama 5 senede bir yenisi ile değiştirilmesi gerekebilir; onun dışında bir kaza olmazsa ömürlük bir saat olarak biliniyor.

deri kayışlı bir seiko almak da sanırım orta yaşa yaklaştığımın işaretidir.
  • mekanizmasındaki auto relay' in ortalama ömrü 5 yıl kadar olan , 5 yıl sonunda bu parçanın değiştirilmesini gerektiren saat. seiko kinetic'in pilsiz çalıştığı iddia edilse de aslında içinde kaderi pil gibi bir süre sonra değiştirilmek olan bir parça var. beş senede bir 150-200 masraf çıkarması bence çok büyük sorun değil, otomatik saatler de üç-dört senede bir böyle bir masraf çıkarıyor.
  • 10-12 senedir kullandığım saat. hiç bir arızasını görmedim. tarih ayarı da gerektirmiyor. şubat aylarında 28-29, diğer aylarda ise 30-31 ayrımını otomatik algılayabiliyor. auto relay özelliği ise hala sorunsuz çalışıyor. tek dezevantajı çok ağır olması. dört dörtlük, evladiyelik denilenlerden.

yeni modellerinin fiyatı 2 bin liradan başlar. 10 bin liraya kadar modelleri vardır.
  • vazgeçilmezlerden. uyku modundan her çıkışında kendimi zaman yolculuğunda gibi hissediyorum.
  • çok sevdiğim saatim.tarih ayarı saat ayarı yok,çıkar dursun,tak hoopp geri gelsin..
    evladiyelik.