şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
1813 entry daha
  • bu soğuk kış günlerinde battaniyelere sarınıp dizi izlemek en sevdiğim aktivitelerden biri olduğu için yaklaşık 4 ay önce başladığım ve geçenlerde bu hava muhalefeti sebebiyle hızlıca bitirebildiğim dizi. 4 ayda bitirmiş olmamın diziyle hiçbir alakası yok, sadece benim vaktim yoktu. olsaydı şöyle söyliyim en fazla 10günde bitirirdim. çünkü mü kem mel. kramer kesinlikle izlediğim diziler arasında en favori karakterlerim arasına girmiş bulunmakla birlikte;

--- spoiler ---

ya finalde elaine ile jerry olsun istedim lan. lanet uçak sahnesi.

--- spoiler ---
  • harika çok hoş bir reunion bölümüne sahiptir. daha da güzel yanı bu reunion hikayesinin bir sezon boyunca işlenmesi.

elbette, bu bölümlere ulaşmak isteyenler larry david‘in izinden gitmeli. ve gün sonunda leon karakteriyle hayatlarına yeni bir pencereden devam edebilirler.
  • 2. sezon 1. bölümde yine insan ilişkileri üzerine geçen ve jerry seinfeld'in mükemmel tespitini içeren bir diyalog:

--- spoiler ---

elaine - "tuhaf gelirse söyleyin. apartmanımda oturan bir adam var, birkaç yıl önce bir arkadaşım tanıştırmıştı. öğretmen ya da öyle bir şey. neyse, tanıştığımızdan beri ne zaman sokakta, lobide herhangi bir yerde karşılaşsak durup ayaküstü sohbet ederiz. önemli bir şey değil. hoşbeş. iyi biri, ailesi var.. derken bir süre sonra artık durmadığımızı farkettim, selamlaşıp yolumuza devam ediyorduk.. ardından sözlü selamlaşma da bitti ve tanıdığımızı göstermek için başımızı sallayıp geçmeye başladık. yani tamam. ilişkimizin kibarca kafa sallama aşamasında kalacağını düşündüm. derken bir gün, başını sallamadı. ben yokmuşum gibi, kafa sallamaktan hiçbir şeye geçti. ve şimdi ne zaman karşılaşsak aramızda bir düşmanlık var. sanki birbirimizden nefret ediyoruz. hiçbir temeli yok."

jerry - "ilişki, bir organizmadır. bu şeyi sen yarattın, sonra aç bıraktın. o da sana düşman oldu."

--- spoiler ---

hesabın var mı? giriş yap